Të gjitha lajmet

SONTE

Kozniku me Kroacinë, ndaj legjendave të Bayernit

Foto: istra.hr

Kozniku me Kroacinë, ndaj legjendave të Bayernit

8 July, 2019 @16:41

Mediat kroate kanë bërë të ditur sot se legjendat e futbollit kroat do të ndeshen në një ndeshje reviale me legjendat e Bayern Munchenit.

Ata do të luajnë në një terren 40x20 ndërsa do të krijojnë katër ekipe për të luajtur gjysmëfinalet dhe më pastaj edhe finalen.

Në mesin e legjendave është edhe Ardian Kozniku.

Për Bayernin kanë konfirmuar pjesëmarrjen Ivica Olić, Giovane Elber, Paulo Sergio, Martin Demichelis, Luca Toni, Klaus Augenthaler, Marcel Witeczek… ndërsa për Kroacinë Stipe Pletikosa, Robert Jarni, Ivan Klasnić, Marijan Mrmić, Ardian Kozniku, Petar Krpan, Ognjen Vukojević...

Ndeshja do të ketë karakter humanitar dhe do të luhet në arenën e Pullës. Ndeshjet do të luhen sonte.

COPA AMERICA 2019 FINAL: BRAZIL - PERU

Pas 12 vitesh, trofeu rikthehet në Brazil

Fotot: CopaAmerica/fb

8 July, 2019 @14:26

Brazilianët kanë arritur të kthejnë trofeun e më të mirit të kontinentit të tyre pas 12 vitesh.

GOLD CUP 2019 FINAL

Meksika triumfon në GoldCup 2019

Foto: GoldCupOfficial/fb

8 July, 2019 @14:02

Përfaqësuesja e Meksikës ka kthyer në vend trofeun e më të mirit të Amerikës së Mesme dhe Veriore, duke triumfuar…

SULMUESI I LLAPIT

Festim Alidema drejt elitës kroate

Festim Alidema, duke shutuar topin derisa ishte pjesë e Llapit/ Foto: KF Llapi/fb

8 July, 2019 @13:51

Sulmuesi i Llapit, Festim Alidema, sot pritet të prezantohet te ekipi i tij i ri. Ai është ndarë edhe…

DONIS AVDIJAJ

Edhe Avdijaj në Superligën turke

8 July, 2019 @10:59

Superliga turke tashmë pritet të ketë edhe një reprezentues të Kosovës në radhët e veta. Sipas NTV-së, sulmuesi i…

COPA 2019: ARGJENTINA - KILI 2-1

Argjentina e bronztë, e Messi përjashtohet në fitore

Fotot: copa/fb

7 July, 2019 @13:40

Lionel Messi është përjashtuar për herë të dytë në tërë karrierën e tij si futbollit, derisa Argjentina ka mposhtur Kilin…

Të gjitha lajmet nga International