Të gjitha lajmet

ROSSONERI

Milan zyrtarizon Rade Krunicin

Foto: acmilan.com

Milan zyrtarizon Rade Krunicin

8 July, 2019 @21:07

Mesfushori boshnjak, Rade Krunic, është zyrtarizuar sot te Milan, i cili raportohet të ketë ardhur nga Empoli për 8 milionë euro dhe bonuse.

Lojtari stërvitej me Milanin këto ditë, mirëpo derisa u zgjidhën të gjitha çështjet, ai u zyrtarizua sot.

Krunic 25 vjeç ka shënuar 5 gola dhe ka dhënë 6 asistime në 33 paraqitje me Empolin stinorin e kaluar. Krunic është nga Foça e Bosnjës, pjesë e Republikës Serbe të këtij shteti, ndërsa para se të dalë në Itali ka luajtur për ekipin serb Borac.

KASTRIOT DERMAKU

Parma zyrtarizon mbrojtësin e kombëtares

7 July, 2019 @14:38

Futbollisti shtatëgjatë i kombëtares shqiptare, që regjistroi edhe një ftesë nga Kosova, para se të bëhet përfundimisht kuqezi, Kastriot Dermaku…

ETRIT BERISHA

Njëshi i kuqezinjëve zyrtarizohet te SPAL

Fotot: spalferrero.it

7 July, 2019 @14:10

Numri një i kombëtares shqiptare, Etrit Berisha, tashmë ka ekip të ri në Serie A, ashtu siç njoftuam ditë…

RAUL ALBIOL

Manolas e shtyen të kthehet në Spanjë

4 July, 2019 @15:26

Futbollisti spanjoll, Raul Albiol, është ndarë me Napolin dhe i është kthyer La Ligas, duke nënshkruar për Villarrealin, bëjnë të…

THEO HERNANDEZ

Theo kalon testet, pritet zyrtarizimi te Milan

2 July, 2019 @14:03

Futbollisti i Real Madridit, Theo Hernandez, ka kaluar testet mjekësore te Milan sot dhe tash pritet të zyrtarizohet si lojtar…

ETRIT BERISHA

Njëshi i kombëtares ka gjetur ekip të ri

TOPSPORTI/ L. D.

1 July, 2019 @21:32

Portieri i kombëtares shqiptare, Etrit Berisha, pritet të ndërrojë ambient këtë verë dhe kjo pritet të zyrtarizohet shpejt. Faqja…

Të gjitha lajmet nga Serie A