Të gjitha lajmet

YOURI TIELEMANS

Leicesteri bën rekord-transferin e klubit

Foto: Leicester Official/fb

Leicesteri bën rekord-transferin e klubit

8 July, 2019 @20:26

Ish kampioni i Premier Ligës, Leicester City, ka bërë rekord-transferin e klubit sot, duke zyrtarizuar blerjen e kartonit të futbollistit belg, Youri Tielemans nga Monacoja.

Çmimi që ka paguar Leicester për lojtarin 22 vjeçar është 45 milionë euro. Tielemans ka luajtur si huazim me opcion blerjeje te Leicester në stinorin e kaluar, ku në 13 paraqitje ka shënuar 3 gola dhe ka regjistruar 4 asistime.

Tielemans pas dy titujve në Belgjikë me Anderlechtin, ishte bërë pjesë e Monacos në vitin 2017, për të cilin klubi nga Ligue 1 pagoi 25 milionë euro.

RODRI

Kush është transferi më i shtrenjtë në histori të Cityt?

Foto: mancity.com

4 July, 2019 @14:57

Kampioni i Anglisë, Manchester City, ka zyrtarizuar sot rekord-transferin e klubit, mesfushorin spanjoll 23 vjeç, Rodri. City ka paguar…

PHILLIP COCU

Derby merr trajnerin holandez pas largimit të Lampardit

4 July, 2019 @12:08

Skuadra nga Championship, Derby County, që mbeti pa trajnerin e deritashëm Frank Lampard, i cili shkoi në drejtim të…

STAMFORD BRIDGE

Rikthimi i Lampardit te Chelsea

4 July, 2019 @10:18

Chelsea para pak çastesh zyrtarizoi trajnerin e ri të skuadrës. Ish mesfushori i ekipit, Frank Lampard, ka marrë detyrën e…

GABRIEL MARTINELLI

Transferi i parë i Arsenalit, një tinejxher brazilian

Foto: arsenal.com

2 July, 2019 @16:26

Skuadra e Arsenalit ka kryer transferin e parë këtë verë. Ekipi londinez ka arritur marrëveshje me tinejxherin brazilian, Gabriel Martinelli,…

TANGUY NDOMBELE

Ylli i Lyonit arrin te Spurs

2 July, 2019 @14:37

Futbollisti 22 vjeçar i Lyonit, Tanguy Ndombele, ka arritur në Londër për të kryer testet mjekësore, para se të zyrtarizohet…

Të gjitha lajmet nga Premier League