Të gjitha lajmet

AFCON 2019

Zaha siguron çerekfinalen për elefantët

Fotot: CAF/tw

Zaha siguron çerekfinalen për elefantët

8 July, 2019 @20:34

Sulmuesi i Crystal Palace-it, Wilfried Zaha ka shënuar golin e fitores dhe të kualifikimit për Bregun e Fildishtë, që i çoi ata në çerekfinale në Kupën e Kombeve të Afrikës.

Bregu i Fildishtë eliminoi Malin në përballjen e së tetës së finales me rezultat minimal 1-0.

Wilfried Zaha

Mali në anën tjetër humbi raste të mira me Moussa Maregan dhe Moussa Djenepon, derisa Bregu i Fildishtë në anën tjetër me Zahën siguroi duelin me Algjerinë në çerekfinale.

Elefantët kanë fituar Kupën e Kombeve dy herë në histori, në 1992 dhe 2015.

SULMUESI I KOSOVËS

Donis Avdijaj, rroga dhe marrëveshja me Trabzonsporin

Foto: Trabzonspor Official/fb

8 July, 2019 @20:13

Sulmuesi i Kosovës, Donis Avdijaj, tashmë u zyrtarizua te ekipi turk, Trabzonspor. Futbollisti që luajti në sezonin e fundit…

SONTE

Kozniku me Kroacinë, ndaj legjendave të Bayernit

Foto: istra.hr

8 July, 2019 @16:41

Mediat kroate kanë bërë të ditur sot se legjendat e futbollit kroat do të ndeshen në një ndeshje reviale me…

COPA AMERICA 2019 FINAL: BRAZIL - PERU

Pas 12 vitesh, trofeu rikthehet në Brazil

Fotot: CopaAmerica/fb

8 July, 2019 @14:26

Brazilianët kanë arritur të kthejnë trofeun e më të mirit të kontinentit të tyre pas 12 vitesh.

GOLD CUP 2019 FINAL

Meksika triumfon në GoldCup 2019

Foto: GoldCupOfficial/fb

8 July, 2019 @14:02

Përfaqësuesja e Meksikës ka kthyer në vend trofeun e më të mirit të Amerikës së Mesme dhe Veriore, duke triumfuar…

SULMUESI I LLAPIT

Festim Alidema drejt elitës kroate

Festim Alidema, duke shutuar topin derisa ishte pjesë e Llapit/ Foto: KF Llapi/fb

8 July, 2019 @13:51

Sulmuesi i Llapit, Festim Alidema, sot pritet të prezantohet te ekipi i tij i ri. Ai është ndarë edhe…

Të gjitha lajmet nga International