Të gjitha lajmet

GASHI & HODAJ

Edhe 2 futbollistë te Liria

Fotot: KFLiria/fb

Edhe 2 futbollistë te Liria

9 July, 2019 @14:55

Skuadra e Lirisë së Prizrenit që do të garojë në Ligë të Parë të Kosovës në stinorin 2019/20, ka prezantuar edhe dy përforcime në klub sot, duke e çuar kështu numrin e futbollistëve me të cilët ka vazhduar/shtuar në skuadër në 7.

Fjala është për Drilon Hodajn dhe Petrit Gashin, me të cilët klubi bardhezi nga Prizreni, pasi që ka emëruar trajner Samuel Nikajn, kërkon të kthehet sa më shpejt në Superligë.

Drilon Hodaj @ Liria

Kështu pas rikthimit të mesfushorit me përvojë Alsid Tafili dhe vazhdimit me Valon Bytyqin, Fitim Susurin, Ragip Thaçin, Albin Memajn, kontigjenti i futbollistëve në Prizren po ngritet.

Liria në stinorin e kaluar nuk ka arritur të sigurojë mbijetesën në Superligë, duke rënë direkt nga elita e futbollit bashkë me KEK-un e Obiliqit.

TE DUKAGJINI

Tre lojtarë të Vëllaznimit kalojnë në Superligë

1 July, 2019 @19:57

Tre futbollistë të Vëllaznimit, pasi që nuk arritën të sigurojnë Superligën me ekipin e tyre, kanë ndërruar ambient, për të…

TRAJNERI SHKODRAN

Nikaj nis punën te Liria

1 July, 2019 @15:21

Trajneri i ri i Lirisë, Samuel Nikaj, ka bërë të ditur sot përmes një postimi në llogarinë e tij se…

MESFUSHORI ME PËRVOJË

Liria rikthen Alsid Tafilin

30 June, 2019 @15:22

Pas gati një dekade, futbollisti i Vllaznisë së Shkodrës, Alsid Tafili, është rikthyer te Liria e Prizrenit, ku ka luajtur…

PAS ANKESËS

Malokut, Gashit dhe Sahitit, KA ua zbut dënimet

30 June, 2019 @12:29

Komisioni për Ankesa pranë FFK-së, ka zbutur dënimet e futbollistëve të Trepçës’89 dhe Vëllaznimit pas ankesave të tyre në shkallën…

LIRIA

Liria i beson Samuel Nikajt për rikthim

28 June, 2019 @21:22

Skuadra prizrenase, Liria, arriti marrëveshje me trajnerin shkodran Samuel Nikaj. Nikaj është i njohur me inkuadrimin e skuadrava nga Liga…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë