Të gjitha lajmet

XHERDAN SHAQIRI

Klopp raporton për Shaqirin

Foto: liverpoolfc.com

Klopp raporton për Shaqirin

9 July, 2019 @11:29

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka konfirmuar se Xherdan Shaqiri është ende i lënduar.

Futbollisti ofanziv i Zvicrës që iu kthye dje stërvitjeve në Melwood me ekipin për stinorin e ri, ende nuk është plotësisht i shëruar nga lëndimi i pësuar më 9 qershor në përballjen ndaj Anglisë.

“Shaq është ende i lënduar nga ndeshja me reprezentacionin dhe do të merr kohë deri sa ai të këndellet,” ka bërë të ditur faqja zyrtare e Liverpoolit, duke transmetuar fjalët e trajnerit gjerman të kampionit aktual evropian.

E FUNDIT

United vazhdon huazimin e Ighalos

Foto: premierleague.com

1 June, 2020 @12:59

Edhe zyrtarisht Manchester United ka bërë të ditur se ka vazhduar huazimin e sulmuesit nigerian Odion Ighalo. Marrëveshja aktuale…

RREGULLAT

Liverpool do të duhet të festojë titullin në terren neutral

Liverpool duke festuar Ligën e Kampionëve

29 May, 2020 @16:33

Në ndeshjen që Liverpool do të kërkojë triumfin për titullin e parë të Premier Ligës dhe të parin në elitën…

DATAT E NDESHJEVE TË FA CUP

FA Cup rifillon pas gjysmës së qershorit, caktohen datat deri në finale

Foto: premierleague.com

29 May, 2020 @13:56

Shefi ekzekutiv i FA, Mark Bullingham, ka thënë se datat janë përcaktuar sipas masave për mbrojtje. Kështu, pas takimeve të…

PREMIER LEAGUE

Rikthimi i Premier Ligës, bëhet e ditur data

28 May, 2020 @18:47

Pas shumë e shumë spekulimeve, tashmë edhe Premier Liga ka caktuar datën e rikthimit. Elita e futbollit anglez do të…

NEWCASTLE UNITED

Benitez shpreh dëshirën për rikthim

25 May, 2020 @15:26

Pas lajmeve për marrjen e klubit nga miliarderi arab, ish trajneri i Newcastle United Rafael Benitez ka shprehur dëshirën që…

Të gjitha lajmet nga Premier League