Të gjitha lajmet

XABI ALONSO

Kthehet në shtëpi, si trajner

Xabi Alonso duke u prezantuar te ekipi i tij i fëmijërisë. Tash kthehet si trajner/ Foto: Real Sociedad Official/ fb

Kthehet në shtëpi, si trajner

11 July, 2019 @8:36

Ish mesfushori i Real Sociedadit, Liverpoolit, Real Madridit e Bayern Munchenit, Xabi Alonso, është kthyer te ekipi i tij ku nisi karrierën dhe i doli emri, si trajner.

Real Sociedad i ka besuar ekipin B Alonsos dhe e ka prezantuar 37 vjeçarin si kthim ikone në klub.

“Shumë bukur dhe shumë veçantë,” ka thënë Alonso gjatë prezantimit. ”Çdo gjë që kam jetuar ka lindur këtu, së pari në Sanse pastaj edhe në ekipin e parë.”

Xabi Alonso @ Real Sociedad

Alonso ka bërë 124 paraqitje për Sociedadin gjatë karrierës së tij, duke i kualifikuar në Ligë të Kampionëve 2003/04, e në stinorin tjetër e fiton atë me Liverpoolin 2004/05.

Fituesi i Botërorit 2010 me Spanjën është kthyer si trajner në shtetin e tij, ku fillimisht punoi me moshat U13 të Real Madridit.

RAUL ALBIOL

Manolas e shtyen të kthehet në Spanjë

4 July, 2019 @15:26

Futbollisti spanjoll, Raul Albiol, është ndarë me Napolin dhe i është kthyer La Ligas, duke nënshkruar për Villarrealin, bëjnë të…

RODRI

Kush është transferi më i shtrenjtë në histori të Cityt?

Foto: mancity.com

4 July, 2019 @14:57

Kampioni i Anglisë, Manchester City, ka zyrtarizuar sot rekord-transferin e klubit, mesfushorin spanjoll 23 vjeç, Rodri. City ka paguar…

LA LIGA

Caktohen datat e El Clasico-ve

4 July, 2019 @14:05

Është publikuar kalendari i plotë i sezonit të ri të La Liga-së. Dy ndeshjet kryesore të sezonit, El Clasicot mes…

OUSMANE DEMBELE

Barcelona refuzoi ofertën e Bayernit

2 July, 2019 @14:24

Barcelona ka refuzuar ofertën e Bayernit për sulmuesin e skuadrës, Ousmane Dembele, ka bërë të ditur Diario Sport sot. …

PREJ PSV EINDHOVENIT

De Jong konfirmohet te Sevilla

2 July, 2019 @14:19

Sulmuesi holandez i PSV Eindhovenit, Luuk de Jong është anëtar i ri i Sevillës. PSV ka bërë të ditur…

Të gjitha lajmet nga La Liga