Të gjitha lajmet

DRITA FC

Çon në 6 numrin e përforcimeve dhe paralajmëron të shtatin

Foto: prishtinafc/arkiv

Çon në 6 numrin e përforcimeve dhe paralajmëron të shtatin

10 July, 2019 @8:40

Mesfushori i ri dhe i talentuar i Prishtinës U21, që së fundi ka qenë i huazuar te KEK-u, Donat Hasanaj është anëtar më i ri i Dritës.

Ish kamponia nga Gjilani ka prezantuar dje futbollistin e talentuar që mund të luajë si në mbrojtje ashtu edhe në qendër të mesfushës pa problem, si përforcim të radhës për ekipin.

Hasanaj që në shtator do t’i mbush të 21-tat e tij me 185 centimetra gjatësi dhe me përvojën e fituar edhe nga ftesat me Kosovën U21, pritet të jetë njëri ndër lojtarët që do të kontribuojë në sukseset e radhës për Dritën.

Përndryshe Drita këtë verë është duke bërë përforcime shumë cilësore dhe pritet të hyjë në stinorin e ri duke qenë favorit kryesor për titull kampioni.

Ndërkaq, pas prezantimit të Hasanajt përmes kësaj videoje, faqja zyrtare u ka thënë adhuruesve të jenë gati për prezantimin e radhës, që pritet të jetë sulmuesi brazilian Gilberto Fortunato.

DERI MË 2022

Drita vazhdon edhe me trajnerin Ardian Nuhiu

Foto: KFDrita/fb

31 May, 2020 @22:45

Pas vazhdimit të kontratës me kapitenin Ardian Limani, Drita ka bërë të ditur se ka vazhduar kontratën e bashkëpunimit edhe…

DRITA

Limani: Për sa më shumë trofe

30 May, 2020 @21:14

Kapiteni i Dirtës, Ardian Limani, sot ka vazhduar kontratën me skuadrën gjilanase deri në vitin 2022. Limani në llogarinë e…

ARDIAN LIMANI

Drita vazhdon me kapitenin deri në 2022

FOTO / Drita / fb

30 May, 2020 @20:14

Skuadra gjilanase, Drita, ka vazhduar kontratën me kapitenin e skuadrës Ardian Limanin. Kontrata e Limanit është zgjatur deri në vitin…

NË PRISHTINË

Gjyqtarët kryejnë testet për COVID-19 dhe ato fizike

Fotot: FFK

30 May, 2020 @15:50

Në prag të rifillimit të garave të futbollit në Digitalb Kupën e Kosovës dhe Ipko Superligë, Federata e Futbollit e…

SUPERLIGA E JUNIORËVE

Juniorët e Ballkanit, kampionë të Kosovës

Fotot: KFBallkani./fb

28 May, 2020 @22:06

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) në një mledhje të radhës të mbajtur nga Komiteti Ekzekutiv (KE) i saj ka…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga