Të gjitha lajmet

2 LOJTARË SHTESË

Gjini dhe Hasani te Liria

Gjini dhe Hasani te Liria

12 July, 2019 @11:24

Në mëngjes sot, ekipi i Lirisë ka bërë të ditur se ka arritur marrëveshje edhe me dy lojtarë të ri në skuadër.

Fjala është për Korab Hasanin që luan në mesfushë, ndërsa lojtari tjetër është Jurgen Gjini që luan në sulm.

Korab Hasani

Hasani më parë ka qenë pjesë e Flamurtarit dhe e Vushtrrisë, pra është një lojtar i cili ka punuar ekskluzivisht në dy stinorët e fundit me trajnerin Samuel Nikaj, që tash ka marrë drejtimin e Lirisë.

Në anën tjetër, Gjini së fundi ka qenë pjesë e Tërbunit të Pukës në Divizionin e Parë të Shqipërisë, kurse më parë ka luajtur edhe për Kamzën, Burrelin dhe Vllazninë.

Jurgen Gjini

MALISHEVA 1-0 VLLAZNIA

Liman Morina vendos, Malisheva në garë për Superligë

Foto: KFMalisheva/fb

23 February, 2020 @15:59

Në përballjen e parë pranverore në Liman Gegaj të Malishevës, pas pjesës së parë pa gola të shënuara, fituesi është…

DRENASI 1-1 VËLLAZNIMI

Goli i Vulës s’mjaftoi

Foto: KFV/fb

22 February, 2020 @15:16

Pas pjesës së parë të përshkruar me gjysmëraste dhe pa gol të shënuar në ndeshje, Vëllaznimi gjeti golin 25 minuta…

KEK 1-0 LIRIA

KEK-u e nis mbarë, Shengyli rikthehet me humbje te Liria

Foto: A. G.

22 February, 2020 @15:12

Skuadra e KEK-ut që kishte nisur pjesën pranverore të stinorit në vend të dhjetë të klasifikimit, pas ndeshjes së parë…

RAMIZ SADIKU 0-1 ARBËRIA

Zabërxha vendos, Arbëria e nis mbarë

Foto: Arberia/fb

22 February, 2020 @15:04

Skuadra e Arbërisë, që është befasia e këndshme e stinorit në Ligë të Parë të Kosovës, ka vazhduar me fitore…

VENDIMI I FUNDIT

Besës i kthehen pikët, ngrit distancën në krye të tabelës

21 February, 2020 @23:11

Pejanët do të nisin stinorin pranveror të Ligës së Parë edhe me më shumë pozitivitet për të kërkuar Superligën. …

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë