Të gjitha lajmet

TRAJNERI I RI I VËLLAZNIMIT

Sadat Pajaziti merr timonin e Vëllaznimit

Foto: KFVellaznimi/fb

Sadat Pajaziti merr timonin e Vëllaznimit

14 July, 2019 @16:07

Ish trajneri i Dritës dhe Gjilanit, Sadat Pajaziti, është emëruar trajner i Vëllaznimit në Ligë të Parë të Kosovës.

Njoftimin e ka zyrtarizuar para pak çastesh ekipi gjakovar, ndërsa i ka uruar sukses trajnerit në fjalë në detyrën e tij të re.

“KF Vëllaznimi dhe trajneri i njohur Sadat Pajaziti arritën marrëveshje bashkëpunimi për një vit. Pajaziti do t’i prijë skuadrës së Vëllaznimit në edicionin 2019/20,” ka shkruar njoftimi i klubit kuqezi nga Gjakova.

Vëllaznimi ishte shumë afër të kthehet në Superligë këtë edicion, por u mposht në ndeshjen e barazhit nga Trepça’89. Në stinorin e radhës, synimi i Vëllaznimit mbetet i njëjtë - Superliga.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga