Të gjitha lajmet

MESFUSHORI I NJOHUR

Artim Shaqiri trajner i Flamurtarit

Artim Shaqiri, derisa drejtonte Kukësin/ foto: arkiv

Artim Shaqiri trajner i Flamurtarit

13 July, 2019 @16:42

Ish reprezentuesi i Maqedonisë Veriore, Artim Shaqiri, që u bë i famshëm si lojtar me golin e tij të shënuar ndaj Anglisë në kualifikime, është emëruar trajner i ekipit të Flamurtarit të Prishtinës në Superligë.

Shaqiri 45 vjeç do të merr timonin e skuadrës prishtinase, pas aventurave të tij me Shkëndijën e Tetovës dhe Kukësin më parë.

Sipas trajnerit të ri të ekipit kuqezi nga Dragodani, ekipi i tij do të synojë mbijetesën në Superligë në sezonin e radhës 2019/20 dhe të punojë për krijimin e konkurrencës në ekip dhe ndërtimin e një ekipi për të ardhmen e klubit.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga