Të gjitha lajmet

MBROJTËSI

Edhe Durmishi mund të përfundojë në Superligën turke

Edhe Durmishi mund të përfundojë në Superligën turke

15 July, 2019 @10:24

Mbrojtësi i Danimarkës me origjine shqiptare, Riza Durmishi, mund të përfundojë në Superligën turke, sikurse edhe Donis Avdijaj që nuk u rehatua në Holandë e Gjermani.

L’Equipe i Francës ka bërë të ditur se për shërbimet e Durmishit janë të interesuara Besiktas dhe Olympique Marseille, të cilat janë duke e vëzhguar situatën e lojtarit te Lazio.

Durmishi erdhi te Lazio nga Real Betisi për 7.5 milionë euro, ndërsa është standard në mbrojtjen e Danimarkës. Për shkak të lëndimeve ai luajti vetëm 19 lojë për Lazion dhe të shumtën e tyre si zëvendësues.

Marseille është gati të ofertojë, ndërsa Besiktas ka bërë ofertë prej huazimit për një stinor dhe opcionit të blerjes në sezonin tjetër prej 8 milionë eurove.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga