Të gjitha lajmet

FERONIKELI - THE NEW SAINTS

S’ka raund të dytë për ekipet kosovare në Ligë të Kampionëve

Fotot: FFK

S’ka raund të dytë për ekipet kosovare në Ligë të Kampionëve

16 July, 2019 @22:39

Edhe pas tre sezonesh pjesëmarrje në garat evropiane, kampionët e Kosovës nuk kanë arritur të sigurojnë daljen në raundin e dytë kualifikues të Ligës së Kampionëve.

Përkundër se kishte avantazh nga ndeshja e parë me dy gola si mysafir, 2-2, Feronikeli nuk ka arritur të sigurojë as barazim 0-0 e 1-1 për të shkuar tutje dhe për t’i dalë përballë kampionit të Danimarkës, Kobenhavn.

Feronikeli

Feronikeli është mposhtur nga The New Saints i Uellsit 0-1 sonte, me një gol të pranuar me kokë nga zëvendësuesi i ekipit mysafir Dean Ebbe (67’), që vendosi epilogun e ndeshjes.

Sa i përket lojës, Feronikeli ka pasur raste shumë më të mëdha sesa TNS-ja sonte në Fadil Vokrri, por asnjë prej tyre nuk rrezikoi seriozisht portën e uellsianëve, që në fund, përmes një krosimi dhe një topi që kaloi tërë mbrojtjen gjeti Ebben që i çoi ata përpara.

Feronikeli tash do të kalojë në raundin e dytë kualifikues të Europa Ligës, ndërsa kundërshtarin e kuptojmë më vonë.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga