Të gjitha lajmet

SHKËNDIJA - NOMME KALJU

Shkëndija eliminohet nga Liga e Kampionëve

Foto: KFShkendija/fb

Shkëndija eliminohet nga Liga e Kampionëve

16 July, 2019 @19:55

Paraqitje e dobët dhe fitore e merituar e mysafirëve estonez në Shkup, derisa Shkëndija me humbje prej 1-2 në shtëpi është përshëndetur nga Liga e Kampionëve për këtë stinor.

Epërsia e arritur në ndeshjen e parë ndaj Nomme Kalju prej 0-1 nuk i ka mjaftuar tetovarëve, të cilët vunë në zjarr epërsinë dhe humbën 1-2 në fund, për të shkuar tutje ekipi estonez me avantazhin e golit si mysafir.


Italiani Max Ugge i dha epërsinë befasuese Nommes 0-1 (5’), ndërsa Agim Ibraimi barazoi nga penalltia 1-1 (62’), para se braziliani Liliu të ngrijë djelmoshat e Qatip Osmanit në minutën e 90’+1 të takimit kur shënoi për përfundimtaren dhe kualifikimin e ekipit të tij, 1-2.


Shkëndija sidoqoftë, nuk ka kryer misionin evropian për këtë verë, pasi që do të kenë edhe një rast kualifikimi tutje nga Europa Liga, ku shpejt do të mësojnë rivalin.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga