Të gjitha lajmet

TOP COACHES RANKING

Vetëm një trajner i Superligës në TOP 1000 të botës

Vetëm një trajner i Superligës në TOP 1000 të botës

17 July, 2019 @15:03

Në sistemin automatik të renditjes së trajnerëve më të mirë në botë, që llogaritet nga Coaches Ranking e Football Rankings, vetëm një trajner i Superligës së Kosovës ka arritur të përbirohet në 1000-shen më të mirë të trajnerëve në botë.

Zekirija Ramadani i Feronikelit është njeriu që ka arritur të zë vend në pozitën e 930-të në këtë renditje, ndërsa asnjë trajner tjetër i ekipeve kosovare nuk është në këtë listë.

Përndryshe nga shqiptarët gjithandej, më i miri i renditur është Besnik Hasi, që kap vendin e 182-të në listë, para Qatip Osmanit të Shkëndijës që kap pozitën e 869.

Sistemi i llogaritjes kompjuterike punon në këtë mënyrë:

Llogaritja bëhet duke u bazuar në rezultatet e 52 javëve paraprake, duke u llogaritur çdo të hënë. Rezultatet e ndeshjeve futen në databazë, ku bashkë me komponente tjera në llogaritje, krijojnë tabelën prej të parit e deri te i fundit.

Kosova si shtet nuk përfshihet në këtë listë. Nga trajnerët me pasaportë të Shqipërisë, në TOP 1000 është vetëm Besnik Hasi, që është edhe më i miri nga të gjithë shqiptarët në renditje, ku në 1000-shen më të mirë janë të tre të përmendurit këtu.

Zekirija Ramadani @ TOP 1000

 

 

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga