Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

JUVENTUS

Dybala afër rinovimit

Foto: Juventus Official

Dybala afër rinovimit


13 July, 2021 @13:20

E tërë sezona i shkoi jo mirë. Ai ishte i lënduar për disa ndeshje radhazi, ku pothuajse një gjysmë sezone nuk kishte zhivlluar asnjë ndeshje të vetme me skuadrën e Juventus.

Paulo Dybala edicionin e kaluar kishte zhvilluar vetëm 20 ndeshje, ku dhe në shumicen prej tyre nuk ishte startues, kjo si pasojë e lëndimeve si dhe mos pëlqimit nga ana e ish-menaxherit të Juve, Andrea Pirlo.

Por, pas ardhjes së Massimiliano Allegri, situata me sulmuesin argjentinas ka ndryshuar radikalisht. Menaxheri i ‘ri’ i Juventus e konsideron atë si një lojtar kyç për klubin dhe as që është duke menduar që të nis sezonën pa të.

Sipas gazetës prestigjioze italiane, “La Gazzeta dello Sport”, 27 vjeçari do të qëndroj në Juventus edhe për 5 vite, ku do të rinovoj kontratën pasi të kthehët nga pushimet me 20 korrik. E, sipas njohësit të tregut të transferimeve Gianluca Di Marzio, përmbajtja e kontratës mund të përfshijë diku afërësisht 10 milionë euro brenda sezonës për lojtarin.

Sulmuesi argjentinas është pjesë e Juventus që nga viti 2015, kur u transferua nga Palermo.  Nëse Dybala rinovon edhe për 5 vite, i bie që lojtari do të bëj më shumë se një dekadë tek klubi italian.


TE PRISHTINA

2 të lënduar pas eliminimit nga hungarezët

Evropiani/Champions League/Europa League/International

2 të lënduar pas eliminimit nga hungarezët

14/07/21 @ 08:03

CONFERENCE LEAGUE

Prishtina nesër mëson kundërshtarin në Conference League

Europa League

Prishtina nesër mëson kundërshtarin në Conference League

13/07/21 @ 23:04

CHAMPIONS LEAGUE

Shkëndija deklasohet, eliminohet nga Liga e Kampionëve

Champions League/International

Shkëndija deklasohet, eliminohet nga Liga e Kampionëve

13/07/21 @ 22:54

GJILANI

Arbër Prekazi transferohet te Gjilani

FFK Superliga/Transfere

Arbër Prekazi transferohet te Gjilani

13/07/21 @ 22:43

PRISHTINA - FERENCVAROS

Uzuni shuan shpresat e Prishtinës

Champions League/International

Uzuni shuan shpresat e Prishtinës

13/07/21 @ 21:53

11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina - Ferencvaros

Champions League

Formacionet zyrtare: Prishtina - Ferencvaros

13/07/21 @ 18:43

LAZIO

Dua të tregoj Muriqin e vërtëtë

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Dua të tregoj Muriqin e vërtëtë

13/07/21 @ 13:43

NGA KONFERENCA

Reina: Me Strakoshën 100%

Serie A/International

Reina: Me Strakoshën 100%

12/07/21 @ 16:55

ITALIANI

Di Lorenzo përgatitet për në Angli

Premier League/Serie A/Transfere

Di Lorenzo përgatitet për në Angli

12/07/21 @ 13:40

HOLANDEZI I DALLUAR

Dumfries në Itali

Serie A/Transfere

Dumfries në Itali

12/07/21 @ 13:10

MERKATO

Mourinho interesohet për mesfushorin e Juventusit

Serie A/Transfere

Mourinho interesohet për mesfushorin e Juventusit

12/07/21 @ 12:45

JUVENTUS

Sulmuesi i Genoas e dëshiron Juventusin

Serie A/Transfere

Sulmuesi i Genoas e dëshiron Juventusin

12/07/21 @ 11:55

GIORGIO CHIELLINI

Diçka magjike

Evropiani/Serie A/International

Diçka magjike

12/07/21 @ 11:54

PAS NDESHJES

Mesazhi i Southgate për penalltinë e Sakas

Evropiani/Serie A/International

Mesazhi i Southgate për penalltinë e Sakas

12/07/21 @ 01:01

PLAYER RATINGS @ FINAL

Notat e futbollistëve: Italia-Anglia

Evropiani/Serie A/International

Notat e futbollistëve: Italia-Anglia

12/07/21 @ 00:49

FINALJA EURO2020

Donnarumma hero, Italia ia merr trofeun anglezëve në Wembley

Evropiani/Serie A/International

Donnarumma hero, Italia ia merr trofeun anglezëve në Wembley

11/07/21 @ 23:55


 
Të gjitha lajmet nga Serie A