Të gjitha lajmet

FULHAM - ARSENAL

E nënta radhazi në 40 ditëshin e fundit

Foto: Arsenal/fb

E nënta radhazi në 40 ditëshin e fundit

7 October, 2018 @14:56

Fulham
Arsenal
Fulham 1 : 5 Arsenal
A. Schürrle 44' 29', 49' A. Lacazette, 67' A. Ramsey, 79', 90'+1 P. Aubameyang

Stadiumi: Craven Cottage, Londër.
E nënta radhazi në 40 ditëshin e fundit

Arsenal nuk ka të ndalur në këto 40 ditët e fundit. Ekipi i Unai Emeryt pas humbjeve nga City dhe Chelsea në Premier Ligë, ka kapur serinë e jashtëzakonshme të fitoreve në të gjitha garat, e sot e arriti të nëntën me radhë që nga 25 gushti.

TABELA AKTUALE

Viktimë e radhës për topxhinjtë ka qenë Fulham, që u mposht në Craven Cottage 1-5, ku Alex Lacazette shënoi dy (29', 49') Aaron Ramsey një (67') dhe Pierre-Emerick Aubameyang dy të tjera (70', 91') për përfundimtaren 1-5. Për Fulhamin Andreas Schurrle kishte barazuar në 1-1 (44'), por kaq kishin vendasit sot.

Shkodran Mustafi dhe Granit Xhaka luajtën për 90 minuta sot, duke mos marrë asnjëri karton në takim, ndërsa Arsenali me këtë fitore ngritet në pozitën e tretë të klasifikimit përkohësisht.11-SHET

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Flamurtari

7 October, 2018 @14:52

Janë publikuar formacionet zyrtare të Trepçës '89 dhe të Flamurtarit. Trepça ’89: Beqiri, Çerkini, Shosha, Jashari, Basriu, Maloku, Muja, Gava,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Gjilani - Liria

7 October, 2018 @14:48

Janë publikuar formacionet zyrtare të Gjilanit dhe të Lirisë. GJILANI: Kaçiu, Kastrati, Papuçi, Halili, Isufi, Muça, Mustafa, Nika, Caesar, Perez,…

MEDIA

FFK: Shpresojmë të respektohet ligji

7 October, 2018 @11:00

Stërshitja e biletave para përballjes ndaj Ishujve Faroe, ka bërë që FFK kësaj radhe të nis shitjen e biletave prej…

BERSANT CELINA

Nuk merr ftesë, përgjigjet me gol!

6 October, 2018 @22:07

Futbollisti i përfaqësueses së Kosovës Bersant Celina, ka shënuar golin e parë të tij për Swansean. Swansea u mposht nga…

BAYERN

Jashtë top4!

6 October, 2018 @21:25

Kriza të gjigandëve në liga të tjera evropiane na ndodhë të shohim, por të shohim krizë te Bayerni është gjë…

MANCHESTER UNITED

Pak frymëmarrje!

6 October, 2018 @21:08

Pak frymëmarrje për Jose Mourinhon dhe Manchester Unitedin! 20 herë kampioni anglez arriti më në fund ta gjejë një fitore,…

KRIZË

As gola, as fitore, kriza thellohet!

6 October, 2018 @20:59

Për herë të parë në shekullin XXI, Real Madridi nuk ka shënuar në 4 ndeshje radhazi! Sevilla, Atletico Madrid, CSKA…

PRISHTINA - LLAPI

Morina në minutat shtesë shpëton Prishtinën

Foto: prishtinafc.com

6 October, 2018 @20:20

Prishtina ka shënuar fitoren e pestë të stinorit dhe ka mbajtur hapin ndaj kryesuesit të klasifikimit, Feronikeli, me fitoren e…

DRENICA - DRITA

“Shabanët” në formë, Drita ngjitet

6 October, 2018 @19:01

Me rezultat 1-2 në të mirë të mysafirëve u mbyll dueli i luajtur sot mes Drenicës dhe Dritës në Skenderaj. …

BALLKANI - FERIZAJ

Dren Gashi realizon, Ferizaji feston në Suharekë

FOTO/ Arkiv

6 October, 2018 @18:55

Në takimin e zhvilluar në Suharekë mes Ballkanit dhe Ferizajit, triumfoi skuadra mysafire falë një goli të shënuar në pjesën…

MOHAMED SALAH

Salah kthehet i lënduar, mjekët thonë...

FOTO/ REUTERS

13 October, 2018 @18:42

Ylli egjiptian Mohamed Salah, është rikthyher te Liverpooli i lënduar nga ndeshjet kualifikuese për Kupën e Afrikës 2019. 26 vjeçari…

PLAYER OF THE MONTH

Lojtari i muajit shtator: Eden Hazard

12 October, 2018 @14:59

Ylli belg i Chelseat, pas performancave të shkëlqyera në muajin e kaluar ka marrë çmimin e lojtarit më të mirë…

EDEN HAZARD

Nënshkrimi i kontratës, mes Chelseat e Realit

8 October, 2018 @20:36

Eden Hazard tashmë është në dilemë të vërtetë. Të nënshkruajë kontratë të re me Chelsean, apo të bëj lëvizjen e…

BALLON D'OR

11 yje të Premier Ligës në listë për Topin e Artë

8 October, 2018 @20:13

Cristiano Ronaldo, Lionel Messi, Luka Modric dhe 11 yje të Premier Ligës do jenë në listën e 30 futbollistëve të…

LIVERPOOL - CITY

Penalltia e Mahrezit, lë Liverpoolin pa humbje

Foto: premierleague.com

7 October, 2018 @20:05

Dueli më interesant i xhiros në Premier Ligë ka përfunduar pa fitues, ndërsa Liverpool dhe Manchester City janë ndarë baraz,…

Të gjitha lajmet nga Premier League