Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KUQEZI I RADHËS

Edhe Ajeti kuqezi

4-4-2.com

Edhe Ajeti kuqezi


20 October, 2014 @10:58

Arlind Ajeti ka pranuar ftesën e FSHF-së dhe pritet të jetë kuqezi i radhës, ka njoftuar e përditshmja Koha Ditore sot. 

Në bisedë me babain e futbollistit të Baselit, Koha Ditore, ka konfirmuar se lojtari do të jetë në dispozicion të trajnerit Gianni De Biasi, ndërsa në marrjen e këtij vendimi natyrisht se kanë ndikuar ndodhitë e fundit në ndeshjen Serbi-Shqipëri. 

Ajeti 21 vjeç është mbrojtës dhe luan për Baselin. Ai ka kaluar të gjitha grupmoshat e përfaqësueses zvicerane deri në U-21. Për më tepër, Ajeti mund të debutojë në fanellën kuqezi që në miqësoren ndaj Francës, të cilën Shqipëria e ka të paraparë ta zhvillojë më 14 nëntor. 

Arlindi ka edhe dy vëllezët tjerë që gjithashtu luajnë për Baselin, Albianin dhe Adonisin, që aktualisht janë 17 vjeç dhe luajnë për grupmposhat e reja të Zvicrës.


INTER - NAPOLI

10 minuta triler në Meazza

Serie A

10 minuta triler në Meazza

19/10/14 @ 22:46

MEDIA

Prodani: Shqipëria fiton 3-0

Kombëtarja/UEFA Euro 2016

Prodani: Shqipëria fiton 3-0

19/10/14 @ 20:17

NORVEGJI

Shala shkëlqen në fitore

Kombëtarja/International/Sportistë shqiptarë në botë

Shala shkëlqen në fitore

19/10/14 @ 19:53

JURGEN KLOPP

Luajmë futboll të pakuptimtë

Bundesliga

Luajmë futboll të pakuptimtë

19/10/14 @ 19:43

KRAHU I KOMBËTARES

Odise Roshi në ligën e dytë turke

Kombëtarja/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Odise Roshi në ligën e dytë turke

09/08/21 @ 15:46

NGA FSHF

Shqipëria 2 miqësore me Italinë

Kombëtarja

Shqipëria 2 miqësore me Italinë

22/07/21 @ 17:03

SULMUESI KUQEZI

Manaj me supergol dhe hattrick për Barcelonën

Kombëtarja/La Liga/Sportistë shqiptarë në botë

Manaj me supergol dhe hattrick për Barcelonën

22/07/21 @ 09:10

CHELSEA

Besim i plotë, Armando Broja kontratë afatgjate me Chelsean

Kombëtarja/Premier League/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Besim i plotë, Armando Broja kontratë afatgjate me Chelsean

18/07/21 @ 18:23

MIQËSORE

Kosova-Shqipëria, miqësore për nder të Fadil Vokrrit

Kombëtarja/Përfaqësuesja

Kosova-Shqipëria, miqësore për nder të Fadil Vokrrit

16/07/21 @ 18:58

SHQIPËRI

Shqipëria publikon listën e U20 për dy ndeshjet e radhës

Kombëtarja

Shqipëria publikon listën e U20 për dy ndeshjet e radhës

10/06/21 @ 17:38

ÇEKIA - SHQIPËRIA

Supergoli i Cikalleshit i pamjaftueshëm ndaj çekëve

Kombëtarja

Supergoli i Cikalleshit i pamjaftueshëm ndaj çekëve

08/06/21 @ 22:25

TESTI BULLGAR

3 gola për 11 minuta, shpresat kuqezi pësojnë rëndë nga bullgarët

Kombëtarja/International

3 gola për 11 minuta, shpresat kuqezi pësojnë rëndë nga bullgarët

08/06/21 @ 20:01

FORMACIONET ZYRTARE

Shqipëria, me më të mirët ndaj Çekisë

Kombëtarja/International

Shqipëria, me më të mirët ndaj Çekisë

08/06/21 @ 19:50

FORMACIONET ZYRTARE

Formacionet zyrtare: Bullgaria U21 - Shqipëria U21

Kombëtarja

Formacionet zyrtare: Bullgaria U21 - Shqipëria U21

08/06/21 @ 16:30


 
Të gjitha lajmet nga Kombëtarja