Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KOHA PËR NDRYSHIME

Edhe nëse e fiton titullin e Evropës, s’vazhdon

Edhe nëse e fiton titullin e Evropës, s’vazhdon


9 March, 2021 @11:40

Joachim Low, selektor i Gjermanisë, nuk do të jetë në krye të skuadrës në momentin që përfundon EURO 2020, që mbahet këtë verë.

Njoftimin e kanë zyrtarizuar nga Federata gjermane dhe e kanë përcjellë të gjitha mediat sot në mëngjes, derisa Loë kishte fituar titullin e Botës në vitin 2014 në Brazil.

Ai gjithashtu ka fituar Kupën e Konfederatave në vitin 2017 me Gjermaninë, ndërsa ka arritur finalen e EURO 2008.

“Po e marr këtë vendim me plotë vetëdije, plotë nder e krenari për punën e bërë bashkë, por në anën tjetër edhe me motivim për Kampionatin Evropian të radhës,” ka thënë Low në njoftimin e tij për largim nga posti.

Jogi, siç thirret shkurt ai, ka marrë këtë detyrë në vitin 2006 dhe pas afro 15 vitesh të plota po largohet nga posti i tij.

Gjermania në secilin kampionat ka qenë ndër favoritët e garës, por dëshpërimi i madh në Botërorin e fundit, kur s’i kaluan grupet në Rusia 2018, bëri që të rriten kritikat dhe të vihet në pyetje mundësia e tij për sukseset e radhës.

Gjermania në Botërorin e fundit kishte përfunduar Grupin F në pozitën e fundit, pas Suedisë, Meksikës dhe Koresë Jugore.


MUNDO DEPORTIVO

10 arsye pse Barcelona ëndërron rikthimin e madh në Paris

Champions League/La Liga

10 arsye pse Barcelona ëndërron rikthimin e madh në Paris

08/03/21 @ 23:56

GIAN PIERO GASPERINI

100 herë do ta kisha përgatitur ndeshjen njëjtë. Ky është viti i…

Serie A

100 herë do ta kisha përgatitur ndeshjen njëjtë. Ky është viti i…

08/03/21 @ 23:42

ATALANTA

Berat Djimsiti tejet i mirë sonte, flasin statistikat

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Berat Djimsiti tejet i mirë sonte, flasin statistikat

08/03/21 @ 23:16

JUVENTUS

Njëri duhet të shitet, për të balansuar buxhetin

Serie A

Njëri duhet të shitet, për të balansuar buxhetin

08/03/21 @ 23:00

WEST HAM UNITED 2-0 LEEDS UNITED

Lingard shënon përsëri, WestHam fiton

Premier League

Lingard shënon përsëri, WestHam fiton

08/03/21 @ 22:54

INTER 1-0 ATALANTA

Skriniar për të shtatën me radhë

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Skriniar për të shtatën me radhë

08/03/21 @ 22:39

MEDIA TALK

Në dyshime për lojtarët e rinjë

La Liga

Në dyshime për lojtarët e rinjë

08/03/21 @ 21:45

SHQIP në BOTË

45 minuta për Rashanin, në humbjen e skuadrës

International/Sportistë shqiptarë në botë

45 minuta për Rashanin, në humbjen e skuadrës

08/03/21 @ 21:22

EURO 2020

Verratti i gatshëm për Euro 2020

Evropiani

Verratti i gatshëm për Euro 2020

10/05/21 @ 18:07

UEFA

Ndërrohen qytetet nikoqire të EURO2020

Evropiani

Ndërrohen qytetet nikoqire të EURO2020

23/04/21 @ 23:50

UELLSI

Giggsi shkarkohet nga Uellsi

Evropiani

Giggsi shkarkohet nga Uellsi

23/04/21 @ 22:51

EURO 2020

Edhe referë nga CONMEBOL në EURO’20

Evropiani

Edhe referë nga CONMEBOL në EURO’20

21/04/21 @ 20:50

EURO 2020

UEFA konfirmon prezencën e tifozëve në Romë për EURO 2020

Evropiani

UEFA konfirmon prezencën e tifozëve në Romë për EURO 2020

14/04/21 @ 18:10

EURO2020

Anuloi golin e Ronaldos, mbetet pa Evropian!

Evropiani/International

Anuloi golin e Ronaldos, mbetet pa Evropian!

13/04/21 @ 19:35

EURO 2020

Ndeshjet e Anglisë në EURO2020: me tifozë!

Evropiani/International

Ndeshjet e Anglisë në EURO2020: me tifozë!

08/04/21 @ 19:35

UEFA

EURO2020 - UEFA vendos për numrin e zëvendësimeve të lejuara

Evropiani/Liga e Kombeve/International

EURO2020 - UEFA vendos për numrin e zëvendësimeve të lejuara

31/03/21 @ 16:06

EURO U21

Zvicra U21 e nis me fitore Evropianin, e mposhtë Anglinë me asistin e Imerit

Evropiani/International

Zvicra U21 e nis me fitore Evropianin, e mposhtë Anglinë me asistin e Imerit

25/03/21 @ 18:35

EURO U21

Mërgim Berisha ftohet nga Gjermania për EURO U21

Evropiani/International

Mërgim Berisha ftohet nga Gjermania për EURO U21

15/03/21 @ 16:00


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani