Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

CLERMONT 2-2 METZ

Elbasan Rashani në super formë, asist e gol kësaj radhe

Elbasan Rashani në super formë, asist e gol kësaj radhe


29 August, 2021 @17:07

Sulmuesi i Kosovës, Elbasan Rashani, pas dy golëshit të shënuar ndaj Lyonit ka vazhduar edhe sot me formën e mirë të tij që e kapur në Ligue 1.

Përndryshe, Rashani sot ka qenë startues për ekipin e tij Clermont, pas golave të shënuar ndaj Lyonit dhe kësaj radhe ai ka kontribuuar te ekipi i tij me asist e gol në përballje ndaj Metzit.

Metz ka qenë në epërsi 0-2 për 30-minuta lojë, por pas kësaj me asist të Rashanit Clermont ka ulur epërsinë e kundërshtarit, ndërsa me golin e kosovarit në minutën e 58 ekipi i tij ka ruajtur pamposhtshmërinë në Ligue 1, ku erdh këtë stinor nga Ligue 2, për të vazhduar me formë të mirë, 2-2 rezultati përfundimtar.

Tash Clermont ka 8 pikë nga 4 xhiro, pa asnjë humbje ende në elitë të Francës.


11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina - Ballkani

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Prishtina - Ballkani

29/08/21 @ 16:10

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Gjilani

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Gjilani

29/08/21 @ 16:16

VUSHTRRIA - VITIA

Vushtrria e përforcuar kundër Vitisë

FFK Liga e parë

Vushtrria e përforcuar kundër Vitisë

29/08/21 @ 11:36

PRISHTINA - BALLKANI

Super ndeshje në “Fadil Vokrri”, Prishtina pret Ballkanin

FFK Superliga

Super ndeshje në “Fadil Vokrri”, Prishtina pret Ballkanin

29/08/21 @ 11:30

FERIZAJ - VLLAZNIA

Ferizaj pret Vllazninë

FFK Liga e parë

Ferizaj pret Vllazninë

29/08/21 @ 11:33

KOSOVA

Ndeshjet e shtatorit, lista e Kosovës

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Ndeshjet e shtatorit, lista e Kosovës

27/08/21 @ 18:15

U21

Anglia U21, lista për sfidën ndaj Kosovës U21

Përfaqësuesja/International

Anglia U21, lista për sfidën ndaj Kosovës U21

27/08/21 @ 17:03

KOSOVA U21

Nees publikon listën e Kosovës U21 kundër Anglisë

Përfaqësuesja

Nees publikon listën e Kosovës U21 kundër Anglisë

24/08/21 @ 14:09

SHKËLQIMI I RASHANIT

Super Elbasan Rashani ndal Lyonin

Përfaqësuesja/Ligue 1/Sportistë shqiptarë në botë

Super Elbasan Rashani ndal Lyonin

22/08/21 @ 15:05

SPANJA

Enrique tregon datën për listën ndaj Kosovës

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Enrique tregon datën për listën ndaj Kosovës

20/08/21 @ 12:08

FIFA RANKING - GUSHT 2021

Kosova ngritet në renditjen e FIFAs

Përfaqësuesja/International

Kosova ngritet në renditjen e FIFAs

12/08/21 @ 14:18

KOSOVA

Behar Neziri i bashkohet Kosovës U19

Përfaqësuesja

Behar Neziri i bashkohet Kosovës U19

07/08/21 @ 19:28

TICKETS

Anglia nis shitjen e biletave për ndeshje ndaj Kosovës

Përfaqësuesja

Anglia nis shitjen e biletave për ndeshje ndaj Kosovës

06/08/21 @ 14:10

KOSOVA

Drilon Pergjeqaj, talenti i radhës që do ta veshë fanellën dardane

Përfaqësuesja

Drilon Pergjeqaj, talenti i radhës që do ta veshë fanellën dardane

04/08/21 @ 18:03

FIBA U20: BJELLORUSIA - KOSOVA

Bjellorusia 40+ ndaj Kosovës U20

FFK Superliga/Përfaqësuesja

Bjellorusia 40+ ndaj Kosovës U20

20/07/21 @ 16:44


 
Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja