Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

STAR OF THE GAMEWEEK XI

Ermal Krasniqi (KF Ballkani) - Ylli i javës (11)

Foto: FFK

Ermal Krasniqi (KF Ballkani) - Ylli i javës (11)


26 October, 2021 @22:45

Ermal Krasniqi është bërë lojtari i parë që ka marrë dy herë çmimin e futbollistit të javës nga FFK, apo siç emërtohet çmimi “Ylli i javës”.

Krasniqi ka qenë vendimtar në përballjen e Ballkanit ndaj Prishtinës në fundjavë, duke shënuar një dhe duke asistuar një herë për të fituar trepikëshin për ta mbyll xhiron në krye të renditjes së Superligës.

Kujtojmë, çmimi Ylli i javës ipet nga ky stinor në Superligë, ndërsa ka filluar prej xhiros së dytë, kurse Ermal Krasniqi ka qenë lojtari i parë që ka marrë këtë çmim. Dhe me sot, ai është bërë lojtari i parë që ka marrë dy herë brenda stinorit këtë çmim.

Kurse sa i përket Ballkanit, ai është tash ekipi me më së shumti lojtarë që kanë fituar këtë çmim, ku Ermal Krasniqi ka marrë dy herë, ndërsa Armend Thaqi një herë.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga