Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DRITA - LLAPI

“Evropianët” takohen sot në derbin e xhiros

“Evropianët” takohen sot në derbin e xhiros


28 August, 2021 @10:30

Xhiroja e dytë në Superligën e Kosovës në futboll, fillon sot me dy ndeshje.

Dy skuadrat që sivjet luajtën në garat evropiane, Drita dhe Llapi, sot takohen në stadiumin e qytetit dhe pritet të jetë një ndeshje interesante.

Që të dyja skuadra luajtën në Conference League

TABELA AKTUALE

Në xhiron e parë, Drita e kishte mposhtur Feronikelin 2-1, derisa Llapi ka barazuar me Ulpianën në shtëpi 1-1.

Ndeshja fillon nga ora 17:00.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga