Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

VERONA 1-3 INTER

Debutim i ëndrrave për Correa te Inter

Debutim i ëndrrave për Correa te Inter


28 August, 2021 @8:47

Goditja me kokë për një dhe goli i vonshëm për dy, ka bërë që Inter të vazhojë me fitore në Serie A ndaj Veronës.

E golat, erdhën prej transferit të ri të skuadrës, që hyri si zëvendësues në lojë për t’i dhënë fitoren skuadrës 1-3 [Ilic 15 - Lautaro 47, Correa 83, 90]. Ish-laziali, Joaquin Correa.

Deri atëherë, pas një gabimi të Interit vendasit kishin dalë në epërsi, kurse me të filluar pjesa e dytë kampioni barazoi.

Pastaj Simone Inzaghi reagoi, duke futur në minutën e 74 të ndeshjes Correan e posaardhur në vend të golashënuesit të golit të parë të skuadrës, Lautaro - ku 15 minutata e fundit të lojës, bën argjentinasin e posaardhur hero të skuadrës që në ditë të parë, ndërsa debutim më të mirë se me dy gola si zëvendësues, duke i sjellë fitoren skuadrës, as që e ka pritur ai.

NOTAT E FUTBOLLISTËVE:

Verona: Montipo 7; Gunter 6, Ceccherini 6, Magnani 7; Faraoni 6, Ilic 8*, Hongla 6, Lazovic 6; Cancellieri 7, Zaccagni 7; Barak 6.
Rez: Casale 6, Lasagna 6, Tameze 6, Sutalo 6, Dawidowicz 6.

Inter: Handanovic 5; Skriniar 6, De Vrij 6, Bastoni 6; Darmian 7, Barella 7, Brozovic 6, Calhanoglu 7, Perisic 7; Lautaro 6, Dzeko 7.
Rez: Vidal 6, Dimarco 6, Correa 9, Vecino 6, Sensi 6.


BUNDESLIGA

Haaland shpëton Dortmundin në minutat shtesë

Bundesliga

Haaland shpëton Dortmundin në minutat shtesë

27/08/21 @ 23:04

ARBËRIA - FLAMURTARI

Arbëria e Flamurtari ndahen në paqe

FFK Liga e parë

Arbëria e Flamurtari ndahen në paqe

27/08/21 @ 20:02

TREPÇA'89 - LIRIA

Trepça’89 e nis mbarë, bindshëm ndaj Lirisë

FFK Liga e parë

Trepça’89 e nis mbarë, bindshëm ndaj Lirisë

27/08/21 @ 19:42

ZYRTARE

ZYRTARE: Gentrit Salihu transferohet te Porto!

FFK Superliga/International/Transfere

ZYRTARE: Gentrit Salihu transferohet te Porto!

27/08/21 @ 18:31

KOSOVA

Ndeshjet e shtatorit, lista e Kosovës

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Ndeshjet e shtatorit, lista e Kosovës

27/08/21 @ 18:15

MANCHESTER UNITED

ZYRTARE: Cristiano Ronaldo rikthehet te Manchester United!

Premier League/Serie A/Transfere

ZYRTARE: Cristiano Ronaldo rikthehet te Manchester United!

27/08/21 @ 17:56

KOLUMNE

5 për fundjavë!

Premier League/Ligue 1/La Liga/Analiza

5 për fundjavë!

27/08/21 @ 17:46

MANCHESTER UNITED

ZYRTARE: Cristiano Ronaldo rikthehet te Manchester United!

Premier League/Serie A/Transfere

ZYRTARE: Cristiano Ronaldo rikthehet te Manchester United!

27/08/21 @ 17:56

MEDIA

Nesër oferta nga City! Cristiano në Manchester

Champions League/Premier League/Serie A/Transfere

Nesër oferta nga City! Cristiano në Manchester

26/08/21 @ 23:54

ROMË

Lazio konfirmon, Correa është i Interit

Serie A/Transfere

Lazio konfirmon, Correa është i Interit

26/08/21 @ 14:59

CORREA

Para kalimit te Inter

Serie A/Transfere

Para kalimit te Inter

24/08/21 @ 21:49

URUGUAJANI

Lë Arsenalin për Fiorentinën

Premier League/Serie A/Transfere

Lë Arsenalin për Fiorentinën

24/08/21 @ 20:13

STAMFORD BRIDGE

Zappacosta i kthehet Italisë

Premier League/Serie A/Transfere

Zappacosta i kthehet Italisë

24/08/21 @ 11:12

SAMPDORIA - MILAN

Brahim Diaz për start të mbarë

Serie A

Brahim Diaz për start të mbarë

23/08/21 @ 22:49

ROMA 3-1 FIORENTINA

Dy të kuqe, Mourinho e nis me fitore

Serie A

Dy të kuqe, Mourinho e nis me fitore

22/08/21 @ 22:49

UDINESE 2-2 JUVENTUS

Ronaldos i anulohet goli, Allegri e nis me barazim

Serie A

Ronaldos i anulohet goli, Allegri e nis me barazim

22/08/21 @ 21:30

TORINO - ATALANTA

Vojvoda e Berisha në bankë, Piccoli i sjellë 3 pikë Atalantës

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Vojvoda e Berisha në bankë, Piccoli i sjellë 3 pikë Atalantës

21/08/21 @ 23:50


 
Të gjitha lajmet nga Serie A