Të gjitha lajmet

BERLIN

Festa fillon

Festa fillon

15 July, 2014 @12:48

Aeroplani që bartte Kampionët e rinj të Botës në futboll, ka ateruar në Berlin pak më parë. 

Kapiteni i kombëtares gjermane, Philip Lahm, ka hapur derën duke kalë me Kupë të Botës në prani të stjuardesave, ku dhjetëra mijëra njerëz kishin organizuar pritje. 

Festa e Gjermanisë pritet të vazhdojë sot nëpër rrugët e kryeqytetit, Berlin, derisa ekspedita e Panzerëve në Amerikë Latine ka përfunduar misionin me sukses!

E FUNDIT

Bayern shkarkon trajnerin Niko Kovac!

3 November, 2019 @20:57

E përditshmja gjermane Bild, para pak çastesh ka bërë të ditur se Bayern ka ndarë rrugët me trajnerin e ekipit,…

WERDER 2-2 FREIBURG

Goli dhe asisitimi i Milot Rashicës, s’mjaftuan për Werderin

Foto: werder/tw

2 November, 2019 @17:52

Super performancë e Milot Rashicës sot për Werder Bremenin në përballje ndaj Freiburgut. Futbollisti i Kosovës shënoi gol në…

YLLI I KOSOVËS

Milot Rashica, lojtar i ndeshjes në kualifikimin e Werderit

31 October, 2019 @0:02

Futbollisti ofanziv i Kosovës, Milot Rashica, ka marrë çmimin e lojtarit të ndeshjes, pas fitores së Werder Bremenit sonte në…

DFB POKAL

Super Rashica, shënon në Kupën e Gjermanisë

30 October, 2019 @19:05

I kanë mjaftuar 6 minuta lojë dhe Milot Rashica ka gjetur rrjetën. Me një gjuajtje me të djathtën nga jashtë…

MILOT RASHICA

Super goli i Rashicës nuk mjaftoi për fitore

26 October, 2019 @21:56

Një gol i shënuar nga distanca nga ylli i përfaqësueses së Kosovës, Milot Rashica, nuk mjaftoi për fitoren e Werder…

Të gjitha lajmet nga Bundesliga