Të gjitha lajmet

FFK NJOFTON

FFK anulon grumbullimin e Kosovës U19

Foto: FFK

FFK anulon grumbullimin e Kosovës U19

11 March, 2020 @14:58

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka bërë të ditur se ka anuluar grumbullimin e futbollistëve të Kosovës U19 për shkak të coronavirusit.

Kjo, pasi që dardanët e rinj do të duhej të ndesheshin ndaj Shqipërisë U19 dhe grumbullimi do të bëhej në Durrës.

“FFK ka anuluar grumbullimin pas bashkëpunimit me FSHF-në për shkak të situatës së krijuar atje,” ka bërë të ditur FFK-ja në një njoftim të saj të lëshuar në faqen zyrtare të Facebookut.

Grumbullimi ka qenë i paraparë të mbahej në Shqipëri nga data 24 mars e deri më 31 mars, ndërsa ndeshjet do të zhvilloheshin 29-31 mars.

LETËR UEFAs

FFM zyrtarisht kërkon shtyerjen e ndeshjes ndaj Kosovës

Foto: FFM

11 March, 2020 @14:24

Federata e Futbollit të Maqedonisë (FFM) edhe zyrtarisht ka kërkuar nga UEFA-ja shtyerjen e ndeshjes ndaj Kosovës, në kuadër të…

PARA DUELIT JETIK

Maqedonasit po kërkojnë shtyerjen e ndeshjes nga UEFA-ja!

TOPSPORTI/ A. P.

10 March, 2020 @18:43

Mediat maqedonase sot kanë bërë të ditur se nga burimet e tyre brenda Federatës kanë mësuar se FFM do të…

VENDIMI I MINISTRISË

Maqedonia - Kosova, përfundimisht pa shikues

10 March, 2020 @14:55

Ministri i Shëndetësisë së Maqedonisë Veriore, Venko Filipce, ka dalë tash me njoftimin se pas mbledhjes emergjente të Komisionit për…

BILETAT: MAQEDONIA V - KOSOVA

FFK: Të hënën vendoset për biletat

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

7 March, 2020 @0:30

Para ndeshjes së rëndësisë së jashtëzakonshme për Kosovën, ndaj Maqedonisë Veriore më 26 mars, lidhur me biletat që do t’i…

ALBERT BUNJAKI

Ish selektori: Kosova në grupin më të vështirë

6 March, 2020 @23:58

Ish selektori i përfaqësueses së Kosovës, Albert Bunjaki, në emisionin sportiv të T7 ka vlerësuar se grupi i Kosovës në…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja