Të gjitha lajmet

FFK NJOFTON

FFK anulon grumbullimin e Kosovës U19

Foto: FFK

FFK anulon grumbullimin e Kosovës U19

11 March, 2020 @14:58

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka bërë të ditur se ka anuluar grumbullimin e futbollistëve të Kosovës U19 për shkak të coronavirusit.

Kjo, pasi që dardanët e rinj do të duhej të ndesheshin ndaj Shqipërisë U19 dhe grumbullimi do të bëhej në Durrës.

“FFK ka anuluar grumbullimin pas bashkëpunimit me FSHF-në për shkak të situatës së krijuar atje,” ka bërë të ditur FFK-ja në një njoftim të saj të lëshuar në faqen zyrtare të Facebookut.

Grumbullimi ka qenë i paraparë të mbahej në Shqipëri nga data 24 mars e deri më 31 mars, ndërsa ndeshjet do të zhvilloheshin 29-31 mars.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga