Të gjitha lajmet

FINALJA E KUPËS

Finalja e Kupës, përballjet direkte mes dy skuadrave

Finalja e Kupës, përballjet direkte mes dy skuadrave

29 July, 2020 @11:05

Me fillim nga ora 17:45, sot Prishtina dhe Ballkani përballen mes vete në finalen e Kupës së Kosovës.

Prishtina luan për ta fituar këtë trofe për të shtatën herë në histori, kurse për Ballkanin një triumf i mundshëm në këtë garë do të ishte i pari në histori të klubit.

SKEMA E KUPËS SË KOSOVËS

Para ndeshjes, le të shohim përballjet direkte mes skuadrave në edicionin 2019/2020 të Superligës.

Në tri ndeshjet e luajtura në ligë sivjet, më mirë qëndron Ballkani.

Skuadra suharekase ia shkaktoi humbjen e parë Armend Dallkut në krye të Prishtinës, duke e mposhtur 1-0 më 7 tetor të vitit të kaluar. Më pas, në takimin e dytë (29 shkurt 2020) skuadrat barazuan 0-0 në kryeqytet, kurse takimi i fundit në Suharekë (18 korrik 2020) përfundoi 2-2.

Kujtojmë që një fitore e mundshme sot, përveç trofeut të Kupës, do t’ia mundësojë fituesit pjesëmarrjen në kualifikimet drejt Europa League.

POGRADECARI

Bomba e Gjilanit! Super Enea Koliçi përforcon skuadrën

29 July, 2020 @23:45

Gjilani, që përfundoi nënkampion i Kosovës në stinorin 2019/20 dhe siguroi pjesëmarrjen në gara evropiane, ka bërë të ditur përforcimin…

PRISHTINA

Heroi i Kupës John, flet pas ndeshjes

FOTO / Prishtina

29 July, 2020 @21:13

Heroi i Kupës së Kosovës për Prishtinën, Oto John, pas ndeshjes ka thënë se Kupa ishte objektivi i tyre. “Ndjenjë…

FINALJA E KUPËS

Oto John vendimtar, kupa e Prish7inës!

FOTO / Prishtina

29 July, 2020 @19:46

Fituese e Kupës së Kosovës për sezonin 2019/2020 është skuadra e Prishtinës, që këtë garë sot e fitoi për herë…

KUPA E KOSOVËS / FINALJA

LIVE: Prishtina - Ballkani

29 July, 2020 @17:30

Finalja e Kupës së Kosovës Prishtina - Ballkani 1-0 FORMACIONET ZYRTARE 1’- Fillon ndeshja 5’- Korner për Ballkanin 6’-…

LLAPI

Llapi përsëri me portier italian

FOTO / Llapi

29 July, 2020 @17:12

Sikurse në stinorin e kaluar, edhe sivjet te Llapi në portë do të jetë një portier italian. Llapi ka arritur…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga