Të gjitha lajmet

CRYSTAL PALACE - MANCHESTER CITY

Fiton në “Selhurst Park”, pret ‘favor’ nga Chelsea

Foto: Opta

Fiton në “Selhurst Park”, pret ‘favor’ nga Chelsea

14 April, 2019 @17:13

Vazhdon lufta tejet e fortë për titullin e kampionit në Premier League!

Skuadra e Manchester Cityt ka shënuar fitore 1-3 ndaj Crystal Palacet në Londër sot, për t’u rikthyer në krye të klasifikimit dhe për të pritur një ‘favor’ nga Chelsea, i cili sot i shkon Liverpoolit në ‘Anfield Road’ me fillim nga ora 17:30.

TABELA AKTUALE

Fitorja e Cityt nuk ishte në dyshim për rreth 80 minuta, ndërkohë një gol i Milivojevic nga gjuajtja e lirë bëri që rezultati të ngushtohej, mirëpo kampioni në fuqi i Anglisë e menaxhoi mirë pjesën e mbetur të ndeshjes, madje shënoi edhe për 1-3, për ta mbyllur ndeshjen me pikë të plota.

Paraqitje fenomenale individuale për Cityn sot zhvilloi Raheem Sterling, favoriti kryesor për çmimin “Lojtari i Vitit” në Premier League, i cili shënoi dy herë. Goli tjetër i “qytetarëve” u shënua nga Gabriel Jesus, i inkuadruar nga banka rezervë.

KOMUNIKATA E KAMPIONIT

City reagon ndaj hetuesve për fairplay financiar

16 May, 2019 @14:08

Përmes një komunikate të lëshuar në faqen zyrtare të klubit, Manchester City ka reaguar ndaj përfoljeve të fundit dhe hetimeve…

CHAMPIONSHIP SEMI'S

Arritje e pabesueshme e Derbyt të Lampardit

15 May, 2019 @23:39

Zëvendësuesi Jack Marriott ka qenë hero (u fut në minutën e 44 të pjesës së parë në lojë), derisa Derby…

MANAGERS ASSOCIATION

Trajneri i sezonit, Pep Guardiola

Foto: premierleague.com

15 May, 2019 @0:31

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, është përzgjedhur për të dytin vit radhazi trajneri më i mirë i sezonit në…

CHAMPIONSHIP PLAYOFF

Përsëri në finale

15 May, 2019 @0:16

Pas fitores në ndeshjen e parë 2-1 dhe humbjes në ndeshjen e kthimit 1-0, ndeshja gjysmëfinale e PlayOffit të Championshipit…

EDEN HAZARD

Pas finales, bëhet i Realit

14 May, 2019 @11:24

Mesfushori magjik belg, Eden Hazard, pritet të zyrtarizohet si lojtar i ri i Real Madridit pas finales së Europa Ligës,…

Të gjitha lajmet nga Premier League