Të gjitha lajmet

VUSHTRRIA - BASHKIMI KORETIN

Rafuna e Ademi për fitoren e liderit

Foto: FC Vushtrria

Rafuna e Ademi për fitoren e liderit

14 April, 2019 @16:48

Vushtrria
KF Bashkimi K
Vushtrria 2 : 0 KF Bashkimi K
Eugen RAFUNA, Shqipdon ADEMI

Stadiumi "Ferki Aliu", Vushtrri

Me golat e shënuara nga Eugen Rafuna e Shqipdon Ademi, skuadra e Vushtrrisë ka arritur ta fitojë me rezultat 2-0 takimin e luajtur ndaj Bashkimit të Koretinit në shtëpi.

Fitorja e shënuar sot e vazhdon rrugën e Vushtrrisë drejt rikthimit në Superligë, kurse Bashkimi i Koretinit momentalisht ndodhet në vendin e fundit në tabelën e Ligës së Parë.

TABELA AKTUALE

Përveç fitores, lajm i mirë për Vushtrrinë është edhe barazimi i Besës në ndeshjen e luajtur në Drenas, barazim i cili shton diferencën mes vushtrriasve dhe pejanëve në tabelë.

INSPEKTIMI

Kërkohet përfundimi i Arenës deri në qershor

Foto: FSHF

14 April, 2019 @16:05

Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) ka bërë të ditur sot se kreu i FSHF-së bashkë me specialistët e firmave ndërtuese…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Flamuartari - Liria

14 April, 2019 @15:20

Janë caktuar formacionet zyrtare të Flamurtarit dhe të Lirisë. FLAMURTARI: Neziri, Maxhuni, Granchov, Dumani, Bruqi, Zeqiri, Krasniqi, Ibrahim, Kelmendi, Kabashi,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita - Drenica

14 April, 2019 @15:14

Janë caktuar formacionet zyrtare të Dritës dhe të Drenicës. DRITA: Rexhepi, Osmani, Limani, Gërbeshi, Leci, B.Shabani, Mustafa, Krasniqi, Haxhimusa, Xh.Shabani,…

BESIKTAS - BASAKSEHIR

Tre në luftë, sot derbi i madh

Foto: Fanatik/fb

14 April, 2019 @9:25

Gjashtë xhiro para fundit të stinorit në Superligën turke, gjithçka është e paqartë ende në luftë për titull. Besiktas…

HUESCA - BARCELONA

Rezervat e Barçës s’ia dalin ndaj të fundit në La Liga

Foto: LaLiga/fb

13 April, 2019 @19:25

Barcelona sot ka barazuar 0-0 me Huescan, që është në vend të fundit të klasifikimit të La Ligas. Ernesto…

FERONIKELI - FERIZAJ

Rrezikohet titulli, pikë jetike për mysafirët

13 April, 2019 @17:54

Spektakël në Drenas! Lideri i Superligës së Kosovës në futboll, Feronikeli, është mposhtur befasisht me përmbysje nga Ferizaji i Bylbyl…

LLAPI - GJILANI

Zhdrella e Veliu, ndjekja vazhdon

Foto: KFLlapi/fb

13 April, 2019 @17:42

Vjen edhe fitorja e katërt rresht për skuadrën e Llapit! Skuadra e drejtuar nga Tahir Batatina sot arriti ta mposhtë…

RAMIZ SADIKU - VITIA

Vitia falë Statovcit fiton në fund

Foto: KFVitia/fb

13 April, 2019 @17:16

Tre pikët e mëdha për Vitinë kanë ardhur sot në minutën e fundit të ndeshjes. Të drejtuar nga Milazim…

VËLLAZNIMI - KIKA

Fitore për vendin e tretë

Foto: KF Vëllaznimi

13 April, 2019 @16:50

Në ndeshjen e luajtur sot ndaj skuadrës së Kikës në Gjakovë, skuadra e Vëllaznimit ka arritur të shënojë fitore, për…

E FUNDIT

Ndërron jetë Shinasi Berisha

10 April, 2019 @12:02

Njëri ndër referët më me nam që ka pasur Kosova, që ka drejtuar ndeshje të mëdha të elitës së futbollit…

NGA FEDERATA

Veteranët e nisin me ndeshjet e Kupës

8 April, 2019 @14:52

Komisioni i Ligës së Futbollit të Veteranëve të Kosovës ka bërë të gjitha përgatitjet për nisjen e garave të kësaj…

MBIJETESA

Tre të fundit, fitojnë

Foto: KFKika/fb

7 April, 2019 @18:33

Tre skuadrat e fundit në Ligën e Parë në përballjet e tyre si vendas kanë shënuar fitore sot, për të…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë