Të gjitha lajmet

BESIKTAS - BASAKSEHIR

Tre në luftë, sot derbi i madh

Foto: Fanatik/fb

Tre në luftë, sot derbi i madh

14 April, 2019 @9:25

Besiktas
Istanbul Basaksehir
Besiktas 2 : 1 Istanbul Basaksehir
Atiba HUTCHINSON 42', Burak YILMAZ 52' 35' ROBINHO

Stadiumi: Vodafone, Stamboll.

Gjashtë xhiro para fundit të stinorit në Superligën turke, gjithçka është e paqartë ende në luftë për titull.

Besiktas mbrëmë mposhti liderin e elitës Istanbul Basaksehir 2-1 [Hutchinson 42’, Yilmaz 52’ - Robiho 35’] dhe me këtë tash gjendja e pikëve në tabelë për ekipet që synojnë titullin është:

1. Basaksehir 61p. (28ndeshje); 2. Galatasaray 55p. (27 ndeshje) dhe 3. Besiktas 53p. (28 ndeshje)...

Në anën tjetër Galatasaray sot është mysafir i Fenerbahçes në derbin më të madh të futbollit turk dhe përkundër dëshirës së madhe për titull, kjo ndeshje nuk do të kalojë aspak lehtë për ndjekësit e titullit.

E Fenerbahçe pas sezonit katastrofal, këtë lojë do ta luajë sa për të shtyer stinorin deri në fund, që teorikisht ende rrezikon rënien nga elita.

Derbi i madh turk Fenerbahçe-Galatasaray luhet sot në stadiumin Sukru Saraçoglu në ora 18:00.

Tre derbit e fundit në Superligë ndaj Galatasarayit dhe Fenerbahçes kanë përfunduar me barazim. Fitoren e fundit në derbi e ka shënuar Fenerbahçe, pasi që kishte mposhtur Galatasarayin më 23 prill 2017 si mysafir me golin Souzas në fund të ndeshjes.

Përndryshe, Galatasaray nuk arritur të fitojë Fenerbahçen që prej 22 dhjetorit 1999 si mysafir!

HUESCA - BARCELONA

Rezervat e Barçës s’ia dalin ndaj të fundit në La Liga

Foto: LaLiga/fb

13 April, 2019 @19:25

Barcelona sot ka barazuar 0-0 me Huescan, që është në vend të fundit të klasifikimit të La Ligas. Ernesto…

FERONIKELI - FERIZAJ

Rrezikohet titulli, pikë jetike për mysafirët

13 April, 2019 @17:54

Spektakël në Drenas! Lideri i Superligës së Kosovës në futboll, Feronikeli, është mposhtur befasisht me përmbysje nga Ferizaji i Bylbyl…

LLAPI - GJILANI

Zhdrella e Veliu, ndjekja vazhdon

13 April, 2019 @17:42

Vjen edhe fitorja e katërt rresht për skuadrën e Llapit! Skuadra e drejtuar nga Tahir Batatina sot arriti ta mposhtë…

PRISHTINA - KEK-u

Lorik Boshnjaku vendos, Prishtina ‘prek’ kreun

13 April, 2019 @17:30

Në ndeshjen e luajtur sot në kryeqytet, Prishtina ka arritur fitore të lehtë ndaj skuadrës së KEK-ut, skuadër kjo që…

RAMIZ SADIKU - VITIA

Vitia falë Statovcit fiton në fund

Foto: KFVitia/fb

13 April, 2019 @17:16

Tre pikët e mëdha për Vitinë kanë ardhur sot në minutën e fundit të ndeshjes. Të drejtuar nga Milazim…

SPAL - JUVENTUS

Sot s’ka titull

Foto: LegaSerieA

13 April, 2019 @17:01

Juventusit iu desht një pikë e vetme nga dueli me Spalin sot për tu stolisur me titullin e tetë me…

VËLLAZNIMI - KIKA

Fitore për vendin e tretë

Foto: KF Vëllaznimi

13 April, 2019 @16:50

Në ndeshjen e luajtur sot ndaj skuadrës së Kikës në Gjakovë, skuadra e Vëllaznimit ka arritur të shënojë fitore, për…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Ferizaj

13 April, 2019 @15:18

Janë caktuar formacionet startuese të Feronikelit dhe të Ferizajit. FERONIKELI: Smakiqi, Islami, Hoxha, Prekazi, Lladrovci, Morina, Dabiqaj, Hoti, Silva, Fazliu,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina - KEK-u

13 April, 2019 @15:10

Janë publikuar formacionet zyrtare të Prishtinës dhe të KEK-ut. PRISHTINA: Muqiçi, Thaqi, Bekteshi, Jamal, Bashiru, Miftaraj, Boshnjaku, Ahmeti, Korenica, Mankeda,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Llapi - Gjilani

13 April, 2019 @15:03

Janë caktuar formacionet startuese të Llapit dhe të Gjilanit. LLAPI: Haxho, Blakçori, Sinani, Preniçi, Idrizi, Namani, Maliqi, Zhdrella, Veliu, Emini,…

RIZESPOR - BESIKTAS

Rizespor deklasohet, Muriqi kryen detyrën

8 April, 2019 @21:09

Skuadra e Vedat Muriqit, Rizespor, u deklasua me rezultat të thellë 2-7 nga Besiktasi. I vetmi pozitivitet te Rizespori ishte…

SION - LUZERN

Ermir Lenjani në histori të Superligës zvicerane

Foto: EL/fb/ Frederic Dubuis

7 April, 2019 @21:40

Krahu i kombëtares shqiptare, Ermir Lenjani, ka shënuar një dhe ka asistuar në golin tjetër të Sionit sot në barazim…

HAJDUK - DINAMO

Amir Rrahmani fiton derbin e madh kroat

Foto: GNKDinamo/fb

3 April, 2019 @22:32

Qendërmbrojtësi i Kosovës, Amir Rrahmani, me ekipin e tij Dinamo Zagreb ka fituar derbin e madh kroat ndaj Hajdukut si…

AKHMAT - SPARTAK

Bekim Balaj shënon ndaj Spartakut

30 March, 2019 @16:39

Sulmuesi i kombëtares shqiptare në futboll, Bekim Balaj, ka gjetur golin e radhës në kampionatin elit rus. Ai ka…

ISH SULMUESI

Pensionohet Salihi

TOPSPORTI/ Lis Dorambari

28 March, 2019 @21:51

Dikur ylli i kombëtares shqiptare dhe shpresa për gol, Hamdi Salihi, përmes një njoftimi në Facebook pak më parë ka…

Të gjitha lajmet nga International