Të gjitha lajmet

FERIZAJ - FLAMURTARI

Fitore e madhe e Ferizajit, shton shpresat për shpëtim

Fitore e madhe e Ferizajit, shton shpresat për shpëtim


22 April, 2019 @18:01

Me fitoren e Ferizajit është mbyllur dueli i luajtur sot në stadiumin me bari sintetik në Ferizaj, ku skuadra vendase me po të njëjtin emër arriti ta mposhtë me shifrat 3-1 skuadrën e Flamurtarit nga kryeqyteti.

Të parët në epërsi kaluan vendasit, të cilët golin e gjetën nga pika e bardhë përmes Egzon Shabanit në minutën e 21’ të ndeshjes, derisa reagimi i vendasve ishte pothuajse i menjëhershëm. Një dalje jo e menduar mirë e portierit Blakqori pas krosimit të Dumanit të mysafirëve, e gjeti në zonë mirë bullgarin Angel Grançov, i cili barazoi me kokë për 1-1, rezultat me të cilin u mbyll pjesa e parë.

TABELA AKTUALE

Me të filluar pjesa e dytë, ishte bullgari Grançov, golashënuesi i Flamurtarit ai që e la në ‘baltë’ skuadrën e tij. Grançov u ndëshkua me dy të verdhë brenda dy minutave, për ta lënë skuadrën e tij me 10 lojtarë në terren.

E këtë gjë e shfrytëzoi maksimalisht Ferizaji, i cili pas sulmeve të njëpasnjëshme, fillimisht e gjeti golin e epërsisë përmes Qëndrim Dautajt, i cili pas asistimit nga Qerkini shënoi mjeshtërisht me të majtën për 2-1 në minutën e 88’ të ndeshjes, e më pas Ferizaji e vulosi fitoren me golin e Hysein Demirit në minutën e katërt të kohës shtesë, për ta mbyllur ndeshjen me fitore 3-1 dhe me 3 pikë shumë të vlefshme në luftën për mbijetesë.

Para golit të shënuar, Ferizaji e goditi dy herë shtyllën, derisa pati edhe shumë raste të tjera, por goli iu mohua disa herë nga pritjet fantastike të portierit Neziri të mysafirëve.

Për Ferizajin kjo fitore mund të jetë vendimtare në luftën për mbijetesë, derisa lajm i mirë për këtë skuadër është edhe barazimi i sotëm mes Lirisë e Ballkanit në Prizren, kurse sa i përket Flamurtarit, edhe kjo skuadër ndodhet në zonën e barazhit momentalisht.

Xhiron e ardhshme, Ferizaji i shkon Ballkanit në Suharekë, kurse Flamurtari e pret KEK-un në kryeqytet.FORMACIONET STARTUESE

Ferizaj: Blakqori, Shosha, V. Shabani, Kuka, Dautaj, Durim Gashi, E. Shabani, Shala, Dren Gashi, Krasniqi, Mone.

Flamurtari: Neziri, Maxhuni, Dumani, Kabashi, Grançov, Zeqiri, Bruqi, Ibrahim, Kelmendi, Krasniqi, Shillova.

FERIZAJ - FLAMURTARI

Ferizaj vs. Flamurtari, 11-shet startuese

FFK Superliga

Ferizaj vs. Flamurtari, 11-shet startuese

22/04/19 @ 15:35

LIRIA - BALLKANI

Liria vs. Ballkani, 11-shet startuese

FFK Superliga

Liria vs. Ballkani, 11-shet startuese

22/04/19 @ 15:31

HEKURAN KRYEZIU

E konfirmon Zurichu, hendikep i madh për Kosovën

Evropiani/Përfaqësuesja/International

E konfirmon Zurichu, hendikep i madh për Kosovën

22/04/19 @ 10:25

SELANIK

Pas 34 vitesh kampionë

International

Pas 34 vitesh kampionë

22/04/19 @ 09:37

PARIS ST GERMAIN - MONACO

E dyta me radhë, Parisi feston

Ligue 1

E dyta me radhë, Parisi feston

21/04/19 @ 23:00

CARDIFF - LIVERPOOL

Fitore e madhe, ‘shpresat’ te United

Premier League

Fitore e madhe, ‘shpresat’ te United

21/04/19 @ 18:48

VLLAZNIA - VËLLAZNIMI

Vëllaznimi dobët jashtë shtëpisë

FFK Liga e parë

Vëllaznimi dobët jashtë shtëpisë

21/04/19 @ 18:15

FERONIKELI - DRENICA

Kreshnik Uka në formë, Drenica e Nikli rrezikojnë mbijetesën

FFK Superliga

Kreshnik Uka në formë, Drenica e Nikli rrezikojnë mbijetesën

25/02/21 @ 15:14

BESA - ARBËRIA

Arbëria deklason Besën, kalon Llapin e Niklin

FFK Superliga

Arbëria deklason Besën, kalon Llapin e Niklin

25/02/21 @ 15:04

11-SHET

Formacionet zyrtare: Besa - Arbëria

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Besa - Arbëria

25/02/21 @ 12:38

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Drenica

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Drenica

25/02/21 @ 12:32

BESA - ARBËRIA

Dueli i pjesës së poshtme të tabelës

FFK Superliga

Dueli i pjesës së poshtme të tabelës

25/02/21 @ 08:56

FERONIKELI - DRENICA

Nikli për fitoren e parë ndaj Drenicës

FFK Superliga

Nikli për fitoren e parë ndaj Drenicës

25/02/21 @ 08:45

FFK

Ademi kërkon syçeltësi nga krerët e LR-ve

FFK Superliga

Ademi kërkon syçeltësi nga krerët e LR-ve

24/02/21 @ 18:29

BLEDI SHKËMBI

I kënaqur me lojtarët, për ndërprerje mos më pyetni

FFK Superliga

I kënaqur me lojtarët, për ndërprerje mos më pyetni

24/02/21 @ 16:17

SHPËTIM IDRIZI

Angazhimi dhe disiplina taktike na sollën fitoren

FFK Superliga

Angazhimi dhe disiplina taktike na sollën fitoren

24/02/21 @ 16:11

PAS FITORES NË DERBI

Ramadani: Me këmbë në tokë

FFK Superliga

Ramadani: Me këmbë në tokë

24/02/21 @ 15:36


Të gjitha lajmet nga FFK Superliga