Të gjitha lajmet

CARDIFF - LIVERPOOL

Fitore e madhe, ‘shpresat’ te United

Fitore e madhe, ‘shpresat’ te United


21 April, 2019 @18:48

Një fitore e madhe për Liverpoolin ndaj Cardiffit sot!

“Të Kuqtë” e Kloppit nuk ranë pre e presionit dhe arritën të fitojnë në ndeshjen e luajtur ndaj Cardiffit në Uells, për t’u rikthyer në krye të Premier Leagues dhe për ta vazhduar fuqishëm rivalizimin për titull.

TABELA AKTUALE

Pjesa e parë mes skuadrave u mbyll pa gola, ndërsa në pjesën e dytë goli i epërsisë për skuadrën nga Mersyeside u shënua nga holandezi Wijnaldum, i cili shënoi me një goditje të fortë pas një krosimi të menduar tejet mirë nga Alexander-Arnold.

Më pas, ishte James Milner ai që nga penalltia shënoi për 0-2 dhe ndeshja u mbyll me këtë rezultat.

Rezervë për Liverpoolin sot ishte Xherdan Shaqiri, por minuta për të nuk kishte as sot.

Me Cityn që ka një ndeshje më pak të luajtur dhe atë e zhvillon ndaj Manchester Unitedit në mesjavë, Liverpoolit ‘i duhet të shpresojë’ në ndihmë indirekte nga “Djajtë e Kuq”, rivali i tyre më i madh.

 


VLLAZNIA - VËLLAZNIMI

Vëllaznimi dobët jashtë shtëpisë

FFK Liga e parë

Vëllaznimi dobët jashtë shtëpisë

21/04/19 @ 18:15

BESA - DUKAGJINI

Dukagjini fiton derbin, Besa mbetet larg kreut

FFK Liga e parë

Dukagjini fiton derbin, Besa mbetet larg kreut

21/04/19 @ 17:59

VUSHTRRIA - FUSHË KOSOVA

Penalltia e Izmakut afron Vushtrrinë në Superligë

FFK Liga e parë

Penalltia e Izmakut afron Vushtrrinë në Superligë

21/04/19 @ 17:23

BASAKSEHIR - RIZE

Vedati i shënon, dhe ndal liderin

International

Vedati i shënon, dhe ndal liderin

21/04/19 @ 17:18

DRITA - TREPÇA '89

Pa fitues mes kampionëve të fundit

FFK Superliga

Pa fitues mes kampionëve të fundit

21/04/19 @ 16:44

KEK-u - FERONIKELI

Nikli bindës, i kthehet fitoreve

FFK Superliga

Nikli bindës, i kthehet fitoreve

21/04/19 @ 16:40

EVERTON - UNITED

Turpërohet në “Goodison Park”, shuan gjasat për top4?

Premier League

Turpërohet në “Goodison Park”, shuan gjasat për top4?

21/04/19 @ 16:20

11-SHET

Formacionet zyrtare: KEK-u - Feronikeli

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: KEK-u - Feronikeli

21/04/19 @ 14:38

TOTTENHAM 1-3 LIVERPOOL

Pas 5 ndeshjeve pa fitore, Liverpool fiton dhe futet në TOP 4

Premier League

Pas 5 ndeshjeve pa fitore, Liverpool fiton dhe futet në TOP 4

28/01/21 @ 23:14

HUAZIM

Arsenal dëshiron ta huazojë Torreiran

Premier League/Ligue 1/Transfere

Arsenal dëshiron ta huazojë Torreiran

28/01/21 @ 13:05

PREMIER LEAGUE

Manchester United befasohet në Old Trafford

Premier League

Manchester United befasohet në Old Trafford

27/01/21 @ 23:13

PREMIER LEAGUE

Tuchell fillon me barazim te Chelsea

Premier League

Tuchell fillon me barazim te Chelsea

27/01/21 @ 22:35

PREMIER LEAGUE

Leicester City pas James Tarkowski

Premier League/Transfere

Leicester City pas James Tarkowski

27/01/21 @ 15:20

NORVEGJEZI

Odegaard prezantohet te Arsenali

Premier League/La Liga/Transfere

Odegaard prezantohet te Arsenali

27/01/21 @ 12:52

PARIS

PSG afër huazimit të Dele Allit

Premier League/Ligue 1/Transfere

PSG afër huazimit të Dele Allit

27/01/21 @ 00:19

WBA 0-5 CITY

Lider i pastër, e shtata me radhë shkatërrimtare për rivalin

Premier League

Lider i pastër, e shtata me radhë shkatërrimtare për rivalin

26/01/21 @ 23:53

FLET TUCHEL

Fjalët e para të Tuchel si trajner i Chelseas

Premier League

Fjalët e para të Tuchel si trajner i Chelseas

26/01/21 @ 20:08

PREMIER LEAGUE

Zyrtare: Thomas Tuchel, trajneri i ri i Chelseat

Premier League

Zyrtare: Thomas Tuchel, trajneri i ri i Chelseat

26/01/21 @ 19:57


Të gjitha lajmet nga Premier League