Të gjitha lajmet

BASAKSEHIR - RIZE

Vedati i shënon, dhe ndal liderin

Vedati i shënon, dhe ndal liderin


21 April, 2019 @17:18

Nuk ka fitore për liderin e Superligës turke, Basaksehir, ndërsa kësaj radhe këtë ia ndaloi sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi.

Muriqi ka çuar ekipin e tij prej fundit të tabelës deri në pozitën e gjashtë! Aktualisht ka shënuar 13 gola dhe është i dytë në listën e golashënuesve të elitës.

Lideri Basaksehir deri në fund vetëm barazoi rezultatin në 1-1, ndërsa është vetëm tre pikë mbi Galatasarayin, që është i dyti.

E Rizespori i Vedatit, me pak fat tash mund të kërkojë edhe Evropa Ligën!

 


DRITA - TREPÇA '89

Pa fitues mes kampionëve të fundit

FFK Superliga

Pa fitues mes kampionëve të fundit

21/04/19 @ 16:44

KEK-u - FERONIKELI

Nikli bindës, i kthehet fitoreve

FFK Superliga

Nikli bindës, i kthehet fitoreve

21/04/19 @ 16:40

EVERTON - UNITED

Turpërohet në “Goodison Park”, shuan gjasat për top4?

Premier League

Turpërohet në “Goodison Park”, shuan gjasat për top4?

21/04/19 @ 16:20

11-SHET

Formacionet zyrtare: KEK-u - Feronikeli

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: KEK-u - Feronikeli

21/04/19 @ 14:38

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita - Trepça ‘89

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Drita - Trepça ‘89

21/04/19 @ 14:33

JAVA XXV

Pesë ndeshje në Ligën e Parë, kryesorja në Pejë

FFK Liga e parë

Pesë ndeshje në Ligën e Parë, kryesorja në Pejë

21/04/19 @ 11:44

DRITA - TREPÇA '89

Dy kampionët e fundit takohen në Gjilan

FFK Superliga

Dy kampionët e fundit takohen në Gjilan

21/04/19 @ 11:37

KEK-u - FERONIKELI

Ndaj KEK-ut për t’iu rikthyer fitoreve

FFK Superliga

Ndaj KEK-ut për t’iu rikthyer fitoreve

21/04/19 @ 11:31

JUVENTUS - FIORENTINA

Juve thyen rekordin evropian të titujve radhazi

Serie A

Juve thyen rekordin evropian të titujve radhazi

20/04/19 @ 19:59

VITIA - ONIX

Onixi ndal Vitinë, ‘kryen punë’ për Vëllaznimin

FFK Liga e parë

Onixi ndal Vitinë, ‘kryen punë’ për Vëllaznimin

20/04/19 @ 18:11

INTERNATIONAL

Djali i Drogbës kalon në futbollin italian

International

Djali i Drogbës kalon në futbollin italian

09/02/21 @ 09:06

FIFA CLUB WORLD CUP 2020

Bayern në finale të Botërorit të Klubeve

International

Bayern në finale të Botërorit të Klubeve

08/02/21 @ 21:02

SHQIP në BOTË

Përsëri asnjë minutë për Topallin

International/Sportistë shqiptarë në botë

Përsëri asnjë minutë për Topallin

08/02/21 @ 19:10

NAPOLI

Elseid Hysaj te gjigandi portugez!

Serie A/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Elseid Hysaj te gjigandi portugez!

08/02/21 @ 16:44

11-SHET

Topalli në bankë, 11-shet Malatyaspor - Trabzonspor

International/Sportistë shqiptarë në botë

Topalli në bankë, 11-shet Malatyaspor - Trabzonspor

08/02/21 @ 16:36

SHQIP në BOTË

Ardian Kozniku ndihmëstrajner në Kuvajt

International/Sportistë shqiptarë në botë

Ardian Kozniku ndihmëstrajner në Kuvajt

08/02/21 @ 14:16

SHQIP në BOTË

Rosier ngrit Besiktasin, TOP 3-shi me pikë të barabarta

International/Sportistë shqiptarë në botë

Rosier ngrit Besiktasin, TOP 3-shi me pikë të barabarta

07/02/21 @ 19:05

SHQIP në BOTË

Voca 90 minuta në fushë, skuadra e tij pëson në shtëpi

International/Sportistë shqiptarë në botë

Voca 90 minuta në fushë, skuadra e tij pëson në shtëpi

07/02/21 @ 18:35

SHQIP në BOTË

Rashani mungoi edhe ndaj Kayserisporit

International/Sportistë shqiptarë në botë

Rashani mungoi edhe ndaj Kayserisporit

07/02/21 @ 18:21

REPREZENTUESI I KOSOVËS

Florent Hadërgjonaj me asist në humbjen e skuadrës

International/Sportistë shqiptarë në botë

Florent Hadërgjonaj me asist në humbjen e skuadrës

06/02/21 @ 20:47


Të gjitha lajmet nga International