Të gjitha lajmet

BESA - DUKAGJINI

Dukagjini fiton derbin, Besa mbetet larg kreut

Dukagjini fiton derbin, Besa mbetet larg kreut


21 April, 2019 @17:59

Dukagjini ka arritur të shënojë fitore në derbin e zhvilluar ndaj Besës Shahin Haxhiislami sot, duke e mposhtur 0-1.

Kjo fitore, përveç gëzimit të derbit ka afruar Dukagjinin në 2 pikë te Besa në tabelë, që e bën fitoren edhe më të rëndësishme.

TABELA AKTUALE

Golin e vetëm dhe të fitores për mysafirtë e shënoi Edmond Turku, ndërsa Dukagjini në pesë xhirot e fundit tash realisht mund të synojë pozitën e dytë që dërgon direkt në Superligë dhe të çojë Besën në pozitë të tretë që çon në Superligë vetëm përmes barazhit.


VUSHTRRIA - FUSHË KOSOVA

Penalltia e Izmakut afron Vushtrrinë në Superligë

FFK Liga e parë

Penalltia e Izmakut afron Vushtrrinë në Superligë

21/04/19 @ 17:23

BASAKSEHIR - RIZE

Vedati i shënon, dhe ndal liderin

International

Vedati i shënon, dhe ndal liderin

21/04/19 @ 17:18

DRITA - TREPÇA '89

Pa fitues mes kampionëve të fundit

FFK Superliga

Pa fitues mes kampionëve të fundit

21/04/19 @ 16:44

KEK-u - FERONIKELI

Nikli bindës, i kthehet fitoreve

FFK Superliga

Nikli bindës, i kthehet fitoreve

21/04/19 @ 16:40

EVERTON - UNITED

Turpërohet në “Goodison Park”, shuan gjasat për top4?

Premier League

Turpërohet në “Goodison Park”, shuan gjasat për top4?

21/04/19 @ 16:20

11-SHET

Formacionet zyrtare: KEK-u - Feronikeli

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: KEK-u - Feronikeli

21/04/19 @ 14:38

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita - Trepça ‘89

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Drita - Trepça ‘89

21/04/19 @ 14:33

JAVA XXV

Pesë ndeshje në Ligën e Parë, kryesorja në Pejë

FFK Liga e parë

Pesë ndeshje në Ligën e Parë, kryesorja në Pejë

21/04/19 @ 11:44

DRITA - TREPÇA '89

Dy kampionët e fundit takohen në Gjilan

FFK Superliga

Dy kampionët e fundit takohen në Gjilan

21/04/19 @ 11:37

KEK-u - FERONIKELI

Ndaj KEK-ut për t’iu rikthyer fitoreve

FFK Superliga

Ndaj KEK-ut për t’iu rikthyer fitoreve

21/04/19 @ 11:31

VLLAZNIA - KEK-u

Të rrezikuarit, barzojnë

FFK Liga e parë

Të rrezikuarit, barzojnë

28/02/21 @ 23:05

FLMAURTARI - FERIZAJ

Flamurtari rikthen ndjekjen e kreut

FFK Liga e parë

Flamurtari rikthen ndjekjen e kreut

28/02/21 @ 22:49

FFK

Ademi-Salihu dalin me deklaratë të përbashkët

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Ademi-Salihu dalin me deklaratë të përbashkët

28/02/21 @ 19:56

KIKA - 2 KORRIKU

Barazojnë, nuk lëvizin

FFK Liga e parë

Barazojnë, nuk lëvizin

28/02/21 @ 16:29

VUSHTRRIA - ONIX

Onixi lëshon rastin për t’u ngritur

FFK Liga e parë

Onixi lëshon rastin për t’u ngritur

28/02/21 @ 15:48

DARDANA 1-1 ULPIANA

Dardana ndalë liderin

FFK Liga e parë

Dardana ndalë liderin

28/02/21 @ 15:44

VËLLAZNIMI 0-1 MALISHEVA

Malisheva triumfon në Gjakovë, ruan lidershipin

FFK Liga e parë

Malisheva triumfon në Gjakovë, ruan lidershipin

28/02/21 @ 15:35

A&N 0-1 DUKAGJINI

Fitore e madhe e Dukagjinit, A&N mposhtet pas 3 muajsh

FFK Liga e parë

Fitore e madhe e Dukagjinit, A&N mposhtet pas 3 muajsh

28/02/21 @ 15:26

KIKA - 2 KORRIKU

Pikët e barabarta, luftojnë për pozitën e katërt

FFK Liga e parë

Pikët e barabarta, luftojnë për pozitën e katërt

28/02/21 @ 11:37

VLLAZNIA - KEK-u

Dueli i fundit të tabelës

FFK Liga e parë

Dueli i fundit të tabelës

28/02/21 @ 11:34


Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë