Të gjitha lajmet

VUSHTRRIA - FUSHË KOSOVA

Penalltia e Izmakut afron Vushtrrinë në Superligë

Penalltia e Izmakut afron Vushtrrinë në Superligë


21 April, 2019 @17:23

5 xhiro para fundit të sezonit me fitore minimale, por jashtëzakonisht të rëndësishme ndaj Fushë Kosovës, Vushtrria i është afruar edhe më Superligës.

Goli nuk vinte assesi për vendasit në Ferki Aliu, derisa në përballjen tjetër Besa mposhtej nga Dukagjini.

TABELA AKTUALE

E pak para fundit të ndeshjes ka qenë një penallti, të cilën e realizoi Ilir Izmaku për t’i dhënë festën e çmendur publikut në Ferki Aliu dhe të kaltërve në fushë.

Tash Vushtrria ka 8 pikë më shumë sesa Besa ndjekëse, ndërsa ekipi i drejtuar nga Samuel Nikaj është shumë shumë afër Superligës.


BASAKSEHIR - RIZE

Vedati i shënon, dhe ndal liderin

International

Vedati i shënon, dhe ndal liderin

21/04/19 @ 17:18

DRITA - TREPÇA '89

Pa fitues mes kampionëve të fundit

FFK Superliga

Pa fitues mes kampionëve të fundit

21/04/19 @ 16:44

KEK-u - FERONIKELI

Nikli bindës, i kthehet fitoreve

FFK Superliga

Nikli bindës, i kthehet fitoreve

21/04/19 @ 16:40

EVERTON - UNITED

Turpërohet në “Goodison Park”, shuan gjasat për top4?

Premier League

Turpërohet në “Goodison Park”, shuan gjasat për top4?

21/04/19 @ 16:20

11-SHET

Formacionet zyrtare: KEK-u - Feronikeli

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: KEK-u - Feronikeli

21/04/19 @ 14:38

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita - Trepça ‘89

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Drita - Trepça ‘89

21/04/19 @ 14:33

JAVA XXV

Pesë ndeshje në Ligën e Parë, kryesorja në Pejë

FFK Liga e parë

Pesë ndeshje në Ligën e Parë, kryesorja në Pejë

21/04/19 @ 11:44

DRITA - TREPÇA '89

Dy kampionët e fundit takohen në Gjilan

FFK Superliga

Dy kampionët e fundit takohen në Gjilan

21/04/19 @ 11:37

KEK-u - FERONIKELI

Ndaj KEK-ut për t’iu rikthyer fitoreve

FFK Superliga

Ndaj KEK-ut për t’iu rikthyer fitoreve

21/04/19 @ 11:31

JUVENTUS - FIORENTINA

Juve thyen rekordin evropian të titujve radhazi

Serie A

Juve thyen rekordin evropian të titujve radhazi

20/04/19 @ 19:59

VLLAZNIA - KEK-u

Të rrezikuarit, barzojnë

FFK Liga e parë

Të rrezikuarit, barzojnë

28/02/21 @ 23:05

FLMAURTARI - FERIZAJ

Flamurtari rikthen ndjekjen e kreut

FFK Liga e parë

Flamurtari rikthen ndjekjen e kreut

28/02/21 @ 22:49

FFK

Ademi-Salihu dalin me deklaratë të përbashkët

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Ademi-Salihu dalin me deklaratë të përbashkët

28/02/21 @ 19:56

KIKA - 2 KORRIKU

Barazojnë, nuk lëvizin

FFK Liga e parë

Barazojnë, nuk lëvizin

28/02/21 @ 16:29

VUSHTRRIA - ONIX

Onixi lëshon rastin për t’u ngritur

FFK Liga e parë

Onixi lëshon rastin për t’u ngritur

28/02/21 @ 15:48

DARDANA 1-1 ULPIANA

Dardana ndalë liderin

FFK Liga e parë

Dardana ndalë liderin

28/02/21 @ 15:44

VËLLAZNIMI 0-1 MALISHEVA

Malisheva triumfon në Gjakovë, ruan lidershipin

FFK Liga e parë

Malisheva triumfon në Gjakovë, ruan lidershipin

28/02/21 @ 15:35

A&N 0-1 DUKAGJINI

Fitore e madhe e Dukagjinit, A&N mposhtet pas 3 muajsh

FFK Liga e parë

Fitore e madhe e Dukagjinit, A&N mposhtet pas 3 muajsh

28/02/21 @ 15:26

KIKA - 2 KORRIKU

Pikët e barabarta, luftojnë për pozitën e katërt

FFK Liga e parë

Pikët e barabarta, luftojnë për pozitën e katërt

28/02/21 @ 11:37

VLLAZNIA - KEK-u

Dueli i fundit të tabelës

FFK Liga e parë

Dueli i fundit të tabelës

28/02/21 @ 11:34


Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë