Të gjitha lajmet

PARIS ST GERMAIN - MONACO

E dyta me radhë, Parisi feston

E dyta me radhë, Parisi feston


21 April, 2019 @23:00

Paris St Germain siguroi titullin e kampionit kur Lille barazoi sot ndaj Toulouse’it 0-0.

E më vonë, kur nisi ndeshja në Parc des Princes, Paris mposhti Monacon 3-1 me hat-trickun e Kylian Mbappes për të ngritur trofeun e dytë me radhë të kampionit.

TABELA AKTUALE

Përndryshe, ky është titulli i gjashtë i parisienëve në shtatë stinorët e fundit në Ligue 1.


CARDIFF - LIVERPOOL

Fitore e madhe, ‘shpresat’ te United

Premier League

Fitore e madhe, ‘shpresat’ te United

21/04/19 @ 18:48

VLLAZNIA - VËLLAZNIMI

Vëllaznimi dobët jashtë shtëpisë

FFK Liga e parë

Vëllaznimi dobët jashtë shtëpisë

21/04/19 @ 18:15

BESA - DUKAGJINI

Dukagjini fiton derbin, Besa mbetet larg kreut

FFK Liga e parë

Dukagjini fiton derbin, Besa mbetet larg kreut

21/04/19 @ 17:59

VUSHTRRIA - FUSHË KOSOVA

Penalltia e Izmakut afron Vushtrrinë në Superligë

FFK Liga e parë

Penalltia e Izmakut afron Vushtrrinë në Superligë

21/04/19 @ 17:23

BASAKSEHIR - RIZE

Vedati i shënon, dhe ndal liderin

International

Vedati i shënon, dhe ndal liderin

21/04/19 @ 17:18

DRITA - TREPÇA '89

Pa fitues mes kampionëve të fundit

FFK Superliga

Pa fitues mes kampionëve të fundit

21/04/19 @ 16:44

KEK-u - FERONIKELI

Nikli bindës, i kthehet fitoreve

FFK Superliga

Nikli bindës, i kthehet fitoreve

21/04/19 @ 16:40

EVERTON - UNITED

Turpërohet në “Goodison Park”, shuan gjasat për top4?

Premier League

Turpërohet në “Goodison Park”, shuan gjasat për top4?

21/04/19 @ 16:20

11-SHET

Formacionet zyrtare: KEK-u - Feronikeli

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: KEK-u - Feronikeli

21/04/19 @ 14:38

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita - Trepça ‘89

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Drita - Trepça ‘89

21/04/19 @ 14:33

JAVA XXV

Pesë ndeshje në Ligën e Parë, kryesorja në Pejë

FFK Liga e parë

Pesë ndeshje në Ligën e Parë, kryesorja në Pejë

21/04/19 @ 11:44

LIGUE 1

Neymar në dyshime, Di Maria rikthehet kundër Barcelonës

Ligue 1

Neymar në dyshime, Di Maria rikthehet kundër Barcelonës

25/02/21 @ 19:09

BUNDESLIGA

Alaba kërkon të luajë si mesfushor

Ligue 1/Transfere

Alaba kërkon të luajë si mesfushor

25/02/21 @ 16:35

TRANSFER

PSG kontratën gati për Alaba

Bundesliga/Ligue 1

PSG kontratën gati për Alaba

25/02/21 @ 12:30

RANKING

Lista e futbollistëve më të shtrenjtë në botë

Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga

Lista e futbollistëve më të shtrenjtë në botë

24/02/21 @ 20:24

THE GUNNERS

Arsenal dëshiron Bernatin

Premier League/Ligue 1/Transfere

Arsenal dëshiron Bernatin

23/02/21 @ 13:50

FUTEN NË LOJË

Paris Saint Germain pas Alabas

Ligue 1

Paris Saint Germain pas Alabas

23/02/21 @ 12:15

MILANO

Inter dhe Milan rivalizojnë për Ikone

Serie A/Ligue 1/Transfere

Inter dhe Milan rivalizojnë për Ikone

22/02/21 @ 14:40

PSG 0-2 MONACO

Paris Saint Germain humb kundër Monacos

Ligue 1

Paris Saint Germain humb kundër Monacos

22/02/21 @ 09:24

LIGUE 1

Zeneli e Berisha startues, Reims barazon

Ligue 1/Sportistë shqiptarë në botë

Zeneli e Berisha startues, Reims barazon

20/02/21 @ 15:04

SHQIP në BOTË

Berisha e Zeneli startojnë kundër St Etienne

Ligue 1/Sportistë shqiptarë në botë

Berisha e Zeneli startojnë kundër St Etienne

20/02/21 @ 12:13


Të gjitha lajmet nga Ligue 1