Të gjitha lajmet

SELANIK

Pas 34 vitesh kampionë

Fotot: PAOK/fb

Pas 34 vitesh kampionë


22 April, 2019 @9:37

“I kam pasur 18 vjet kur për herë të fundit ka fituar PAOKu ligën. Tash i kam 52. Kjo tregon gjithçka,” ka thënë tifozi i PAOK-ut, Nikos Kouroutzidis për AP pas ndeshjes së fituar që siguroi titullin për ekipin nga Selaniku.

PAOK-u fitoi titullin për herë të parë që prej vitit 1985. Para kësaj, kishin fituar edhe njëherë titullin në 1976.

“Shpresoj që nuk i bëj 90 vjet para se të fitojmë edhe një titull,” ka shtuar Kouoroutzidis duke qeshur në festë.

Diego Biseswar

Një xhiro para fundit të stinorit, PAOK-ut iu desht fitorja ndaj Levadiakosit të rënë mbrëmë, që pa problem u mposht 5-0 në Toumbas të Selanikut ku festa nuk kishte fund, derisa i gjithë qyteti u ndriçua nga festa e publikut gjithandej.

Olympiakos ka mbetur tetë (nëse fiton sot 5 pikë) mbrapa dhe tashmë festa e titullit të kampionit që zakonisht bëhej në Athinë, tashmë është në Selanik.

Trajneri i PAOK-ut që e arriti këtë sukses historik, rumuni Razvan Lucescu është shprehur të jetë i lumtur me përkushtimin e treguar nga futbollistët gjatë gjithë stinorit, derisa tash ekipi shpejt do të nis përgatitjet për sezonin e radhës dhe Ligën e Kampionëve.

 


PARIS ST GERMAIN - MONACO

E dyta me radhë, Parisi feston

Ligue 1

E dyta me radhë, Parisi feston

21/04/19 @ 23:00

CARDIFF - LIVERPOOL

Fitore e madhe, ‘shpresat’ te United

Premier League

Fitore e madhe, ‘shpresat’ te United

21/04/19 @ 18:48

VLLAZNIA - VËLLAZNIMI

Vëllaznimi dobët jashtë shtëpisë

FFK Liga e parë

Vëllaznimi dobët jashtë shtëpisë

21/04/19 @ 18:15

BESA - DUKAGJINI

Dukagjini fiton derbin, Besa mbetet larg kreut

FFK Liga e parë

Dukagjini fiton derbin, Besa mbetet larg kreut

21/04/19 @ 17:59

VUSHTRRIA - FUSHË KOSOVA

Penalltia e Izmakut afron Vushtrrinë në Superligë

FFK Liga e parë

Penalltia e Izmakut afron Vushtrrinë në Superligë

21/04/19 @ 17:23

BASAKSEHIR - RIZE

Vedati i shënon, dhe ndal liderin

International

Vedati i shënon, dhe ndal liderin

21/04/19 @ 17:18

DRITA - TREPÇA '89

Pa fitues mes kampionëve të fundit

FFK Superliga

Pa fitues mes kampionëve të fundit

21/04/19 @ 16:44

KEK-u - FERONIKELI

Nikli bindës, i kthehet fitoreve

FFK Superliga

Nikli bindës, i kthehet fitoreve

21/04/19 @ 16:40

EVERTON - UNITED

Turpërohet në “Goodison Park”, shuan gjasat për top4?

Premier League

Turpërohet në “Goodison Park”, shuan gjasat për top4?

21/04/19 @ 16:20

11-SHET

Formacionet zyrtare: KEK-u - Feronikeli

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: KEK-u - Feronikeli

21/04/19 @ 14:38

TRANSFER

Armando Sadiku shkon larg, transferohet në Bolivi

Kombëtarja/International/Sportistë shqiptarë në botë

Armando Sadiku shkon larg, transferohet në Bolivi

24/01/21 @ 09:19

ELBA

Rashani në Erzurumspor, zyrtarizimi çështje kohe

International/Sportistë shqiptarë në botë

Rashani në Erzurumspor, zyrtarizimi çështje kohe

24/01/21 @ 09:15

MEHA

Alban Meha fiton çmimin “Goli i viti”

International/Sportistë shqiptarë në botë

Alban Meha fiton çmimin “Goli i viti”

24/01/21 @ 09:07

KUPA

Sportingu fiton Kupën e Ligës

International

Sportingu fiton Kupën e Ligës

23/01/21 @ 22:58

SHQIP NË BOTË

Në derbin Basel - Zurich aktivizohen 5 shqiptarë

International/Sportistë shqiptarë në botë

Në derbin Basel - Zurich aktivizohen 5 shqiptarë

23/01/21 @ 22:45

SHQIP NË BOTË

Arlind Ajeti shënon golin e parë te Reggiana

International/Sportistë shqiptarë në botë

Arlind Ajeti shënon golin e parë te Reggiana

23/01/21 @ 20:49

SHQIP NË BOTË

Uzuni me gol, shpëton skuadrën nga humbja

Kombëtarja/International/Sportistë shqiptarë në botë

Uzuni me gol, shpëton skuadrën nga humbja

23/01/21 @ 20:39

SHQIP NË BOTË

Loshaj shënon në miqësore

International

Loshaj shënon në miqësore

23/01/21 @ 20:33

FA CUP

Wolves mezi kalon Chorleyn

Premier League/International

Wolves mezi kalon Chorleyn

22/01/21 @ 23:50

STAMBOLL

Besiktas vihet pas Hulkut

International/Transfere

Besiktas vihet pas Hulkut

22/01/21 @ 23:22


Të gjitha lajmet nga International