Të gjitha lajmet

BARCELONA-LASPALMAS

Fitorja pa duartrokitje, për herë të parë në histori

Fotografitë: mundodeportivo

Fitorja pa duartrokitje, për herë të parë në histori

1 October, 2017 @18:52

Barcelona
Las Palmas
Barcelona 3 : 0 Las Palmas
Busquets 49', L. Messi 70', 77'

Camp Nou, Barcelonë.
Barcelona ka mposhtur Las Palmasin 3-0 në Camp Nou sot. Ndeshja e parë në histori të ekipit katalanas e zhvilluar në dyert e mbyllura, që u zhvillua vetëm sa për t'i ikur dënimeve dhe gjobave të mëdha të Federatës spanjolle të futbollit. Barcelona kërkoi shtyerjen e ndeshjes, për shkak të gjendjes së jashtëzakonshme në qytet, pasi që Katalonia po kërkon pavarësinë nga Spanja. Rrahjet brutale në qytet të policisë ndaj përkrahësve të pavarësisë, bën që ekipi të kërkoj datë tjetër për zhvillimin e ndeshjes. TABELA AKTUALE Por, kjo hasi në refuzim të menjëhershëm nga Federata, që çoi përgjigje: ndeshja zhvillohet, në të kundërtën dënimet dihen. messi Pas pjesës së parë 0-0, Sergio Busquets shënoi për 1-0, kur pranoi top nga Lionel Messi, ndërsa vetë Messi shënoi 2 herë tjera për përfundimtaren 3-0. Asistimet për Messin i bënë Denis e Luis Suarez. Barcelona pas 7 xhirove ka 7 fitore dhe me pikë maksimale udhëheq La Ligan spanjolle. Që prej vitit 1899 kur u themelua klubi i Barcelonës, sot në vitin 2017, për herë të parë në historinë 117 vjeçare të ekipit, ndeshja u zhvilla pas dyerve të mbyllura të stadiumit legjendar, Camp Nou. messi

BALLKANI-KOSOVA(P)

Ballkani pranë kreut

1 October, 2017 @17:42

Fitorja e pestë e ekipit nga Suhareka, Ballkani, për të mbajtur ekipin lart në klasifikim, vetëm 3 pikë pas KEK-ut…

BASHKIMI-TREPÇA

Bashkimi i Koretinit mposht Trepçën

1 October, 2017 @17:31

Me dy golat e shënuar nga Dardan Dërmaku në pjesë të dytë të ndeshjes, Bashkimi i Koretinit, anëtar i ri…

VËLLAZNIMI-TREPÇA'89

Kampioni ndalet në Gjakovë

1 October, 2017 @17:15

Trepça'89 nuk ka arritur të vazhdojë formën e mirë që e kapi në xhirot e fundit, duke barazuar me Vëllaznimin…

VLLAZNIA-LIRIA

Vllaznia barazon me Lirinë

1 October, 2017 @17:12

Pikë e re e fituar e Vllaznisë së Pozharanit sot, pasi që ekipi i Bekim Isufit ka arritur të mbajë…

LLAPI-PRISHTINA

Llapi bindshëm ndaj Prishtinës, ruan kreun

Fotografitë: prishtinafc.com

1 October, 2017 @16:54

Pas humbjes nga Trepça '89, Llapi i është rikthyer fitoreve në takimin e luajtur ndaj Prishtinës në Podujevë. Epërsinë llapjanëve…

BESA - DRENICA

Drenica fiton në Pejë, e para si mysafir

1 October, 2017 @16:44

Drenica ka shënuar fitoren e parë si mysafir këtë stinor, duke e mposhtur Besën e Pejës me rezultat 0-2, edhepse…

VËLLAZNIMI - TREPÇA '89

Vëllaznimi vs. Trepça ‘89, formacionet startuese

1 October, 2017 @14:58

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të Vëllaznimit dhe Trepçës '89. Takimi fillon në ora 15:00.

ARSENAL - BRIGHTON

21 vjetori i Wengerit festohet me fitore

1 October, 2017 @14:49

Me fitore është festuar 21 vjetori i Arsene Wengerit si trajner i Arsenalit. Londinezët kanë shënuar fitore të lehtë 2-0…

XHIRO VIII

3 ndeshje nga Liga e Parë

1 October, 2017 @12:04

Pas 4 ndeshjeve të zhvilluara dje, sot në Ligën e Parë të Kosovës në futboll zhvillohen 3 të tjera.…

PARA NDESHJES VËLLAZNIMI - TREPÇA '89

Vëllaznimi pret kampionin në Gjakovë

Foto: BOROZANI

1 October, 2017 @11:53

Njëra nga 4 ndeshjet e ditës së sotme në Superligë zhvillohet në Gjakovë, me Vëllaznimin vendas që e pret kampionin…

EDEN HAZARD

Nënshkrimi i kontratës, mes Chelseat e Realit

8 October, 2018 @20:36

Eden Hazard tashmë është në dilemë të vërtetë. Të nënshkruajë kontratë të re me Chelsean, apo të bëj lëvizjen e…

VALENCIA - BARCELONA

S’ka fitore, ka lider të ri

7 October, 2018 @22:42

Barcelona nuk ka arritur të dalë fituese nga përballja e nxehtë në Mestalla ndaj Valencias, dhe tashmë La Liga spanjolle…

KRIZË

As gola, as fitore, kriza thellohet!

6 October, 2018 @20:59

Për herë të parë në shekullin XXI, Real Madridi nuk ka shënuar në 4 ndeshje radhazi! Sevilla, Atletico Madrid, CSKA…

BARCELONA

Barcelona financiarisht në histori

3 October, 2018 @11:17

Kampionja aktuale e La Ligas, Barcelona, u bë skuadra e parë në histori të futbollit, ku të ardhurat e klubit…

BARCELONA - ATHLETIC BILBABO

Gabimi i radhës, rrezikohet lidershipi

29 September, 2018 @18:06

Pas 2 gabimeve radhazi në 2 xhirot e fundit, Barcelona gabon përsëri. Në ndeshjen e luajtur sonte pa Leo Messin…

Të gjitha lajmet nga La Liga