Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

2 KORRIKU 0-2 FLAMURTARI

Flamurtari triumfon në derbin lokal

Flamurtari triumfon në derbin lokal


19 March, 2022 @18:16

Përballja mes dy ekipeve prishtinase në Ligë të Parë Grupi B, ka përfunduar me fitoren e mysafirëve sot.

2 Korriku që ishte vendas, nuk ka arritur t’i bëj ballë Flamurtarit, ndërsa është mposhtur 0-2 [Fabrice Boudega 9, Kassoum Kone 90].

Kanë qenë lojtarët e huaj të kuqezinjëve sot që janë treguar vendimtar karshi portës kundërshtare, ndërsa pas golit të hershëm të Fabrice Boudega (9’) goli i dytë ka ardhur në pjesën përmbyllëse të ndeshjes, kur Kassoum Kone vulosi fitoren e ekipit të drejtuar nga Megzon Visoka.

TABELA AKTUALE

Kjo është humbja e dytë me radhë për 2 Korrikun në grup, ndërsa Flamurtari është këndellur pas disfatës ndaj Vushtrrisë me këtë fitore.

Derisa 2 Korriku është ende mirë në renditje tabelare, Flamurtari me këtë fitore ka bërë një hap shtesë për t’i ikur skuadrave që luftojnë për mbijetesë dhe tashmë mund të thuhet që është rehat deri në fund të stinorit.


FERONIKELI 2-2 ULPIANA

Feronikeli befason Ulpianën, së cilës iu anuluan 3 gola!

FFK Superliga

Feronikeli befason Ulpianën, së cilës iu anuluan 3 gola!

19/03/22 @ 16:29

LIRIA 1-1 DRENASI

Liria s’arrin të ngrisë epërsinë ndaj rivalëve

FFK Liga e parë

Liria s’arrin të ngrisë epërsinë ndaj rivalëve

19/03/22 @ 17:01

LLAPI 1-2 DUKAGJINI

Ahmed Januzi i sjell fitore të madhe Dukagjinit

FFK Superliga

Ahmed Januzi i sjell fitore të madhe Dukagjinit

19/03/22 @ 16:15

ONLINE

Biletat Kosova - Burkina Faso, në shitje prej të hënës

Kosova

Biletat Kosova - Burkina Faso, në shitje prej të hënës

19/03/22 @ 15:58

ME SHPRESA

Suhareka pa humbje, niset për fazën e dytë përgatitore në Mavrovë

FFK Liga e parë

Suhareka pa humbje, niset për fazën e dytë përgatitore në Mavrovë

01/08/23 @ 11:42

PRIZREN

Petrus Jr John debuton me dy gola në miqësore për Lirinë

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Petrus Jr John debuton me dy gola në miqësore për Lirinë

30/07/23 @ 12:12

MITROVICË

Trepça vazhdon marrëveshjet me pjesën më të madhe të skuadrës

FFK Liga e parë/Transfere

Trepça vazhdon marrëveshjet me pjesën më të madhe të skuadrës

29/07/23 @ 11:20

SHTIME

Vjosa prezanton Akil Makollin

FFK Liga e parë/Transfere

Vjosa prezanton Akil Makollin

29/07/23 @ 10:48

MBROJTËSI I RI

Liria prezanton mbrojtësin Redon Arifi

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Transfere

Liria prezanton mbrojtësin Redon Arifi

29/07/23 @ 10:23

REAEGON FEDERATA

Reagon FFK: Koreorgrafi luftënxitëse

FFK Liga e Dytë/FFK Superliga/FFK Liga e parë/Kosova

Reagon FFK: Koreorgrafi luftënxitëse

27/07/23 @ 16:00

SHORTI PËR EDICIONIN 2023/24

Ndërrohet data për shortin e Superligës dhe Ligës së Parë

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Ndërrohet data për shortin e Superligës dhe Ligës së Parë

25/07/23 @ 11:46

MITROVICË

Trepça vazhdon me dy lojtarët e dalluar

FFK Liga e parë/Transfere

Trepça vazhdon me dy lojtarët e dalluar

24/07/23 @ 17:09

SKENDERAJ

Pas trajnerit, Drenica prezanton lojtarët

FFK Liga e parë/Transfere

Pas trajnerit, Drenica prezanton lojtarët

24/07/23 @ 16:49

VAZHDOJNË ME LOJTARËT BAZË

2 Korriku renovon me pjesën më të madhe të ekipit

FFK Liga e parë/Transfere

2 Korriku renovon me pjesën më të madhe të ekipit

24/07/23 @ 13:08


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë