Të gjitha lajmet

PËR MIQËSORE

Gati gjysma e biletave, ende në shitje

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

Gati gjysma e biletave, ende në shitje

24 September, 2019 @0:40

Pas lëshimit të biletave online në shitje për miqësoren Kosova - Gjibraltari në ora 17:00 (23 shtator) tashmë edhe pas më se 8 orësh shifra e biletave të shitura vetëm i është afruar gjysmës së kapacitet të stadiumit Fadil Vokrri.

Kosova pret Gjibraltarin në miqësore më 10 tetor 2019, para duelit tepër të rëndësishëm ndaj Malit të Zi në kualifikime për EURO 2020.

TABELA AKTUALE EURO 2020 dhe ORARI I NDESHJEVE

Mirëpo, siç ndodh zakonisht të shiten krejt biletat në maskimalisht 30 minuta prej se hapet portali online për shitje, kësaj radhe nuk ka ndodhur - edhe pse është miqësore.

Kështu, aktualisht janë edhe 5 mijë e 500 bileta në shitje dhe përveç pjesës së rezervuar për Dardanët dhe një pjesë të Perëndimit, në secilin sektor të fushës bileta ka me bollëk për këtë ndeshje.

TABELA AKTUALE EURO 2020 dhe ORARI I NDESHJEVE

Fadil Vokrri stadium scheme of seats on online ticket sale

Numri i ulëseve të regjistruara në Fadil Vokrri sipas UEFA-së është 12 mijë e 810 sosh.

ARENA KOMBËTARE

Testohet ndriçimi, pamje madhështore nga Arena Kombëtare

23 September, 2019 @22:43

Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) ka lëshuar një video të re para pak çastesh, ku ka bërë të ditur se…

DUELI MIQËSOR

Pas pak dalin në shitje biletat për ndeshjen e radhës të Kosovës

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

23 September, 2019 @15:00

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka bërë të ditur sot se në ora 17:00 më 23 shtator (e hënë)…

FIFA RENDITJA - SHTATOR 2019

Shqipëria s’luan nga vendi, përkundër fitores ndaj Islandës

Foto: FSHF

19 September, 2019 @12:29

Kombëtarja shqiptare në futboll, edhe pas publikimit të listës së shtatorit të renditjes mujore të FIFAs, është në pozitën e…

FIFA RENDITJA - SHTATOR 2019

Kosova me lëvizje të vogël, rekord i ri në renditje

Arian Paçarizi/ TOPSPORTI

19 September, 2019 @12:15

Sot është publikuar renditja e re mujore e FIFAs për reprezentacione, që del një herë në muaj zakonisht. Pas…

NË DISIPLINORE

UEFA ‘dënon’ Francën për gabimet ndaj himnit shqiptar

Fotot: FSHF

14 September, 2019 @21:10

Sipas një raporti të shkruar nga L’Equipe, Federata e Futbollit të Francës (FFF) pritet të dënohet nga UEFA, për shkak…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020