Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ATLETICO 0-1 CHELSEA

Giroud me super-gol vendos

Giroud me super-gol vendos


23 February, 2021 @22:51

Pa asnjë goditje në kornizë të portës kundërshtare Atletico ka pësuar në përballjen e parë të së tetës së finales së Ligës së Kampionëve nga Chelsea 0-1.

Golin vendimtar të ndeshjes e shënoi sulmuesi francez me përvojë, Olivier Giroud në minutën e 68 të ndeshjes, për t’i dhënë fund dilemave për fituesin e ndeshjes së parë. Një super-gol me gërshërë i francezit, që tregoi besimin e fituar nga trajneri gjerman i ekipit, Tuchel.

Më 17 mars, Atletico do të ketë punë të madhe për të mposhtur Chelsean në formë tejet të mirë që prej ardhjes së Tomas Tuchelit në krye të tij.

Koke që vrapoi sonte 11.68 kilometra, ishte ndër më të dalluarit në fushë, por mbrojtja e Chelseat neutralizoi sulmuesit si Joao Felix, Luis Suarez e Angel Correa.

E Marcos Alonso me Jorginhon, si motorë të londinezëve, të dy me mbi 10 kilometra të vrapuara, ndihmuan që ekipi të marr rezultatin aq shumë të kërkuar dhe golin si mysafir.

Ndeshja e sontme u zhvillua në Bukuresht të Rumanisë, ku Atleticoja luajti si vendas.


ZYRTARE

Trepça ‘89 zyrtarizon ish-portierin e Dritës

FFK Superliga/Transfere

Trepça ‘89 zyrtarizon ish-portierin e Dritës

23/02/21 @ 20:36

11-SHET

Formacionet zyrtare: Atletico Madrid - Chelsea

Champions League

Formacionet zyrtare: Atletico Madrid - Chelsea

23/02/21 @ 20:04

11-SHET

Formacionet zyrtare: Lazio - Bayern Munich

Champions League

Formacionet zyrtare: Lazio - Bayern Munich

23/02/21 @ 19:59

LA LIGA

Raul Garcia vazhdon kontratën me Athletic Bilbao

La Liga

Raul Garcia vazhdon kontratën me Athletic Bilbao

23/02/21 @ 18:40

SERIE A

Juventus dhe Dybala vazhdojnë bisedimet për kontratën e re

Serie A

Juventus dhe Dybala vazhdojnë bisedimet për kontratën e re

23/02/21 @ 18:12

PAS NDESHJES NDAJ BESËS

Trajneri dhe ndihmës-trajneri i Drenicës në disiplinore nga FFK-ja

FFK Superliga

Trajneri dhe ndihmës-trajneri i Drenicës në disiplinore nga FFK-ja

23/02/21 @ 17:15

FFK

U mbajtën testimet për gjyqtarët e Ligës së Dytë

FFK Superliga/FFK Liga e parë

U mbajtën testimet për gjyqtarët e Ligës së Dytë

23/02/21 @ 16:58

FUTSALL

Kupa e futsallit, mësohen gjysmëfinalistët

Futsall Superliga

Kupa e futsallit, mësohen gjysmëfinalistët

23/02/21 @ 16:52

BARCELONA

Koeman lexon komunikatën dhe largohet nga konferenca për shtyp

Champions League/La Liga

Koeman lexon komunikatën dhe largohet nga konferenca për shtyp

22/09/21 @ 14:26

UEFA CLUB RANKING

Drita më së larti në Evropë nga ekipet kosovare

FFK Superliga/Champions League/Europa League

Drita më së larti në Evropë nga ekipet kosovare

19/09/21 @ 08:54

GRUPI D: INTER - REAL MADRID

Zëvendësuesit ia dhurojnë fitoren, Reali fiton në Meazza

Champions League

Zëvendësuesit ia dhurojnë fitoren, Reali fiton në Meazza

15/09/21 @ 22:56

GRUPI B: LIVERPOOL - MILAN

Dy përmbysje e pesë gola, klasikja i takon Liverpoolit

Champions League

Dy përmbysje e pesë gola, klasikja i takon Liverpoolit

15/09/21 @ 22:52

BARCELONA 0-3 BAYERN

Makineria e Bayernit pa probleme në Camp Nou

Champions League/Bundesliga/La Liga

Makineria e Bayernit pa probleme në Camp Nou

14/09/21 @ 22:49

SEVILLA - SALZBURG

4 penallti, 2 huqje, përfundon me barazim

Champions League

4 penallti, 2 huqje, përfundon me barazim

14/09/21 @ 21:20

GRUPI F: YOUNG BOYS - MANCHESTER UNITED

Paraqitje e dobët, United mposhtet në Bern

Champions League

Paraqitje e dobët, United mposhtet në Bern

14/09/21 @ 20:50

CHAMPIONS LEAGUE

Liverpool - Milan, mungon Zlatan

Champions League/Serie A

Liverpool - Milan, mungon Zlatan

14/09/21 @ 15:27

PARA DITËS SË PARË TË SEZONIT TË RI

Barcelona-Bayern, në ditën e parë të Champions 21/22

Champions League

Barcelona-Bayern, në ditën e parë të Champions 21/22

13/09/21 @ 11:19

MEDIA

Nesër oferta nga City! Cristiano në Manchester

Champions League/Premier League/Serie A/Transfere

Nesër oferta nga City! Cristiano në Manchester

26/08/21 @ 23:54


 
Të gjitha lajmet nga Champions League