Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GJAKOVA - MINATORI

Gjakova deklason Minatorin, Rrustemaj shënon 5 gola

Gjakova deklason Minatorin, Rrustemaj shënon 5 gola


4 March, 2022 @20:47

Stinori pranveror në Ligën e Dytë të Kosovës në futboll, sot ka filluar me dy ndeshje.

KF Gjakova u përball me Minatorin, ku e deklasoi duke e mposhtur me rezultat 8-1.

Arlind Rrustemaj shkëlqeu duke shënuar 5 herë, derisa golat tjera erdhën nga Dafnis Brahimaj, Lirim Ibrahimi dhe Valmir Gashi.

TABELA AKTUALE

Gjakova me 11 pikë gjendet në pozitën e parafundit në Ligën e Dytë, kurse Minatori me 13 pikë gjendet në pozitën e 13.


ISTOGU 1-1 PHOENIX

Granit Arifaj shpëton Istogun nga humbja

FFK Liga e parë

Granit Arifaj shpëton Istogun nga humbja

04/03/22 @ 15:18

ARBËRIA 2-3 VUSHTRRIA

Katër penallti, Vushtrria del në krye

FFK Liga e parë

Katër penallti, Vushtrria del në krye

04/03/22 @ 15:05

11-SHET

Formacionet zyrtare: Istogu - Phoenix

FFK Liga e parë

Formacionet zyrtare: Istogu - Phoenix

04/03/22 @ 12:50

KOLUMNE

5 për fundjavë!

Premier League/Bundesliga/Serie A/Analiza

5 për fundjavë!

04/03/22 @ 11:00

SHORTI I ÇEREKFINALES SË FA CUP

Broja ndaj Cityt të Guardiolës, shorti i plotë i FA Cup

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

Broja ndaj Cityt të Guardiolës, shorti i plotë i FA Cup

04/03/22 @ 00:22

GJYQTARËT

Genc Nuza në derbin e xhiros

FFK Superliga

Genc Nuza në derbin e xhiros

03/03/22 @ 19:32

DARDANIA

Nimon Nikqi 15-vjeçar debuton te Dardania

FFK Liga e Dytë

Nimon Nikqi 15-vjeçar debuton te Dardania

07/03/22 @ 15:43

LIGA e DYTË

Dardania triumfon ndaj Lepencit

FFK Liga e Dytë

Dardania triumfon ndaj Lepencit

06/03/22 @ 20:27

LIGA e DYTË

KEK-u lehtë kundër Bashkimit

FFK Liga e Dytë

KEK-u lehtë kundër Bashkimit

06/03/22 @ 20:23

LIGA e DYTË

Lorik Dobratiqi ngrit Shkëndijën në pozitën e dytë

FFK Liga e Dytë

Lorik Dobratiqi ngrit Shkëndijën në pozitën e dytë

06/03/22 @ 20:16

RILINDJA - RILINDJA 1974

Granit Kelmendi bëhet hero i ndeshjes, Rilindja 1974 vazhdon kryesimin

FFK Liga e Dytë

Granit Kelmendi bëhet hero i ndeshjes, Rilindja 1974 vazhdon kryesimin

04/03/22 @ 21:05

VJOSA 2-1 DARDANIA

Livoreka e Gashi për fitore, Vjosa në krye

FFK Liga e Dytë

Livoreka e Gashi për fitore, Vjosa në krye

31/10/21 @ 18:27

LIGA e DYTË

Prizreni-Behari, ndërpritet ndeshja në minutën e 17’

FFK Liga e Dytë

Prizreni-Behari, ndërpritet ndeshja në minutën e 17’

01/10/21 @ 22:40

LIGA e DYTË

Dardanët deklasojnë KEK-un, shkaktojnë humbjen e parë

FFK Liga e Dytë

Dardanët deklasojnë KEK-un, shkaktojnë humbjen e parë

01/10/21 @ 22:01

LIGA e DYTË

Kosova VR fiton pas 3 xhirove, hattrick nga Shkëlzen Miftari

FFK Liga e Dytë

Kosova VR fiton pas 3 xhirove, hattrick nga Shkëlzen Miftari

01/10/21 @ 21:43

LIGA e DYTË

Behari regjistron fitoren e parë, ngritet në tabelë

FFK Liga e Dytë

Behari regjistron fitoren e parë, ngritet në tabelë

25/09/21 @ 21:45


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e Dytë