Të gjitha lajmet

FIFA RANKING

Gjermania lidere, Shqipëria humb pozitë

fifa

Gjermania lidere, Shqipëria humb pozitë

17 July, 2014 @12:44

Shqipëria ka humbur një pozitë në renditje të përgjithshme të FIFA-së, në renditjen e re të publikuar nga shtëpia botërore e futbollit sot. 

Djelmoshat e Gianni De Biasit kanë rënë nga pozita e 66-të në të 67-tën në muajin kur “Brazili 2014”, derisa Gjermania ka arritur për herë të parë pas afërsisht 20 viteve të bëhet lidere e renditjes botërore. 

Rënie madhore ka shënuar Spanja, që dështoi në Botëror, duke rënë nga pozita e parë në të tetën. 

Argjentina si e dyta dhe Holanda e treta kanë shënuar gjithashtu ngritje, bashkë me Kolumbinë në vendin e katërt dhe Belgjikën në vendin e pestë, derisa Anglia ka humbur dhjetë pozita duke rënë në vendin e 20-të të renditjes. FIFA Renditja, korrik 2014

# EKIPI PIKË
14 Italia 1056
16 Kosta Rika 986
19 Bosnja e Hercegovia 917
20 Anglia 911
32 Turqia 714
50 Mali i Zi 559
62 Senegali 476
67 Shqipëria 444
68 Izraeli 444


FIFA Renditja TOP 10, korrik 2014:

1 Gjermania 1724 p
2 Argjentina 1606 p
3 Holanda 1496 p
4 Kolumbia 1492 p
5 Belgjika 1401 p
6 Uruguaji 1330 p
7 Brazili 1241 p
8 Spanja 1229 p
9 Zvicra 1216 p
10 Franca 1209 p

ARMANDO SADIKU

Sulmuesi historik i kombëtares, drejt Turqisë?!

17 June, 2019 @11:29

Sulmuesi historik i kombëtares shqiptare, Armando Sadiku, mund të kalojë nga Superliga zvicerane në atë turke, bën të ditur sot…

FIFA RANKING

Rënie e radhës për kuqezinjtë

Foto: FSHF

14 June, 2019 @11:43

Shqipëria përsëri ka rënë në renditjen mujore të FIFAs. Në publikimin e fundit të shtëpisë së futbollit botëror, Shqipëria…

SHQIPËRIA - MOLLDAVIA

Cikalleshi dhe Ramadani për fitoren e parë të Rejas

Foto: panorama

11 June, 2019 @22:38

Edy Reja i është gëzuar fitores në ndeshjen e tij të dytë me kuqezinjtë, duke e mposhtur Molldavinë sonte në…

FORMACIONET STARTUESE

Ndërrime të mëdha te 11-shja e kuqezinjëve ndaj Molldavisë

Foto: FSHF

11 June, 2019 @19:46

Edy Reja ka dalë me 11-she tjetër ndaj Molldavisë, në krahasim me përballjen debutuese të tij ndaj Islandës, ku Shqipëria…

BET 365

Moldavia pa gjasa në Shqipëri

10 June, 2019 @15:00

Shqipëria pritet të fitojë lehtë ndeshjen e radhës kualifikuese. Bastoret kanë kuotuar 1.53 fitoren e kuqezinjëve në përballjen e nesërme…

Të gjitha lajmet nga Kombëtarja