Të gjitha lajmet

FIFA RANKING

Gjermania lidere, Shqipëria humb pozitë

fifa

Gjermania lidere, Shqipëria humb pozitë

17 July, 2014 @12:44

Shqipëria ka humbur një pozitë në renditje të përgjithshme të FIFA-së, në renditjen e re të publikuar nga shtëpia botërore e futbollit sot. 

Djelmoshat e Gianni De Biasit kanë rënë nga pozita e 66-të në të 67-tën në muajin kur “Brazili 2014”, derisa Gjermania ka arritur për herë të parë pas afërsisht 20 viteve të bëhet lidere e renditjes botërore. 

Rënie madhore ka shënuar Spanja, që dështoi në Botëror, duke rënë nga pozita e parë në të tetën. 

Argjentina si e dyta dhe Holanda e treta kanë shënuar gjithashtu ngritje, bashkë me Kolumbinë në vendin e katërt dhe Belgjikën në vendin e pestë, derisa Anglia ka humbur dhjetë pozita duke rënë në vendin e 20-të të renditjes. FIFA Renditja, korrik 2014

# EKIPI PIKË
14 Italia 1056
16 Kosta Rika 986
19 Bosnja e Hercegovia 917
20 Anglia 911
32 Turqia 714
50 Mali i Zi 559
62 Senegali 476
67 Shqipëria 444
68 Izraeli 444


FIFA Renditja TOP 10, korrik 2014:

1 Gjermania 1724 p
2 Argjentina 1606 p
3 Holanda 1496 p
4 Kolumbia 1492 p
5 Belgjika 1401 p
6 Uruguaji 1330 p
7 Brazili 1241 p
8 Spanja 1229 p
9 Zvicra 1216 p
10 Franca 1209 p

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga