Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MALISHEVA - TREPÇA

Hapi i parafundit drejt titullit

Hapi i parafundit drejt titullit


8 May, 2021 @11:05

Liderja e Grupit A në Ligën e Parë, Malisheva, sot pret në stadiumin “Liman Gegaj” skuadrën e Trepçës.

Malisheva në ndeshjen e parë kundër skuadrës mitrovicase, ka triumfuar me rezultat 0-4. Edhe në ndeshjen e dytë, Malisheva doli fitues me rezultat 1-0 nga dueli.

Malisheva ka një seri prej 4 fitoreve rresht, kurse Trepça nuk ka pësuar në 6 ndeshjet e fundit.

TABELA AKTUALE

Me 54 pikë, skuadra e Malishevës gjendet në krye të tabelës, kurse Trepça me 33 pikë në pozitën e pestë.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë