Të gjitha lajmet

HOLANDA

Holanda zyrtarizon përzgjedhësin e ri

Holanda zyrtarizon përzgjedhësin e ri

6 February, 2018 @19:53

Ronald Koeman është përzgjedhësi i ri i Përfaqësueses së Holandës në futboll, përfaqësuese kjo që viteve të fundit ka kaluar një periudhë aspak të mirë.

Lajmi u zyrtarizua pak më parë nga Federata Holandeze, ndërsa kontrata e Koemanit raportohet të jetë 4.5 vjeçare.

LIGA E KOMBEVE

Ish-trajneri i Southamptonit e Evertonit detyrën e tij do ta nis me qëllimin e parë që ta dërgojë Holandën në Kampionatin Evropian të vitit 2020, derisa në Ligën e Kombeve ‘tulipanët’ ndodhen në Grupin A1 me Gjermaninë dhe Francën.

KUPA E KOSOVËS

Gjysmëfinalet e Kupës në futsall

Foto: FFK

6 February, 2018 @16:03

Pas dueleve të zhvilluara të rrethit të tretë të Kupës së Kosovës në futsall, janë përcaktuar gjysmëfinalistët e Kupës. …

NË PRIZREN

Kthehet Liria

6 February, 2018 @15:43

Pas ditëve të kaluara në Shqipëri, ku ekipi prizrenas kreu fazën përgatitore dhe zhvilloi disa ndeshje miqësore me ekipe të…

TOP 10 PAYMENTS

9 nga 10 më të paguarit në PSG

6 February, 2018 @14:43

Dominimi i Paris St Germainit në vitet e fundit në Ligue 1 dihet, ndërsa njëra ndër arsyet është blerja e…

PARA DUELEVE

Regjistrohen ndërrimet për Ligë të Kampionëve

6 February, 2018 @13:49

UEFA ka bërë të ditur se të gjitha skuadrat që do të marrin pjesë në të tetën e finales së…

NË MAL TË ZI

Intensifikohen përgatitjet

6 February, 2018 @12:32

Feronikeli, ndër ekipet e rralla të Kosovës që po kalon fazën përgatitore në Mal të Zi, para pak çastesh ka…

LUIS ENRIQUE

Ish-trajneri i Barçës pranë Chelseat?!

6 February, 2018 @12:30

Reagime të panumërta mbi kokën e Antonio Contes pas dështimit të mbrëmshëm, që po duket të jetë i pafalshëm, në…

DEPORTIVO LA CORUNA

Seedorf, trajner në La Liga

6 February, 2018 @9:37

Pas aventurave në Milan dhe në Shenzhen, ku asnjëra nuk zgjati mbi gjashtë muaj, holandezi Clarence Seedorf, është emëruar si…

UEFA NATIONS LEAGUE

Liga e Kombeve, në shitje biletat e finaleve

30 January, 2019 @14:46

Kanë dalë në shitje biletat për fazën finale të Ligës së Kombeve. Faza finale e më të mirëve të Ligës…

PËRMBLEDHJE

Kosova në 2018!

1 January, 2019 @18:15

Si zakonisht, TopSporti.com edhe këtë herë ka përmbledhur ngjarjet më të rëndësishme sportive të vitit. KOSOVA NË 2016

MEDIA TALK

De Biasi synim i ekipit që u mposht nga Kosova

TOPSPORTI/ Arkiv

10 December, 2018 @14:44

Ish trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, pas aventurës jo të lavdishme te Alaves aktualisht është i pa punë.…

FIFA RANKING

Shqipëria nuk lëviz!

29 November, 2018 @12:46

Kombëtarja e Shqipërisë në renditjen e FIFAs për muajin nëntor nuk ka lëvizur nga pozita e saj. Shqipëria aktualisht gjendet…

FIFA RANKING

Pas fitoreve, Kosova ngritet në FIFA renditje

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

29 November, 2018 @10:17

Pas rezultateve pozitive, përfaqësuesja e Kosovës ka bërë ngritje për gjashtë pozita në renditjen e FIFAs për muajin nëntor. …

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve