Të gjitha lajmet

FORTUNA - DORTMUND

Humbja e parë e liderit

Humbja e parë e liderit

18 December, 2018 @22:58

Fortuna Düsseldorf
Borussia Dortmund
Fortuna Düsseldorf 2 : 1 Borussia Dortmund
D. Lukebakio 22', J. Zimmer 56' 81' Paco Alcácer

Stadiumi: Merkur-Spiel Arena, Dyseldorf.

Pas 15 xhirove pa humbje që nga fillimi i stinorit, Borussia Dortmund, është mposhtur kur më së paku pritej.

Fortuna Dusseldorf që po lufton për mbijetesë në Bundesligë këtë stinor ka arritur që të shënojë fitore 2-1 ndaj milionerëve të Dortmundit për të shënuar fitore jetike që i nxorri ata nga zona e rrezikshme.

Belgu Dodi Lukebakio shënoi për epërsinë e vendasve, ndërsa në fillim të pjesës së dytë epërsinë e dyfishoi Jean Zimmer.

TABELA AKTUALE

E, e tëra që arriti Dortmund deri në fund ka qenë zbutja e epërsisë me golin e shënuar nga zëvendësuesi Paco Alcacer që u fut në ndeshje në minutën e 61-të të ndeshjes.

Me humbjen e Dortmundit, pritet që përfitim të madh të bëj Bayern, që nesër zhvillon duelin e xhiros me Leipzigun dhe në rast fitoreje i afrohet në 6 pikë liderit.

CARABAO CUP

Muriçi dërgon Cityn tutje

18 December, 2018 @22:49

Portieri i Kosovës, Arijanet Muriç, ka mbrojtur dy penallti të Leicester Cityt për të dërguar ekipin në gjysmëfinale të Carabao…

BOLOGNA - MILAN

S’ka fitore as sonte

18 December, 2018 @22:30

Tashmë në tre ndeshje në të gjitha garat, Milan s’ka shijuar fitore. Rossonerët janë ndalë nga Bologna sonte me barazim…

WILLEM II - AFC

Avdijaj hap rrugë për çerekfinale

18 December, 2018 @21:59

Sulmuesi i krahut të Kosovës, Donis Avdijaj, ka shënuar golin e parë dhe ka hapur serinë e golave të ekipit…

FIFA CLUB WORLD CUP

River Plate s’arrin finalen e Botërorit të klubeve

18 December, 2018 @21:48

Skuadra që javë më parë fitoi Copa Libertadores, River Plate, nuk ka arritur të kalojë pengesën e parë në Botërorin…

NË PODUJEVË

Shotani ndahet me Llapin

18 December, 2018 @21:16

Trajneri Bekim Shotani është ndarë edhe me Llapin. Pas ndarjes nga Ballkani në tetor, trajneri vushtrrias ka lënë edhe Llapin…

KUPA E LIGËS

Muriqi starton për Manchester Cityn

18 December, 2018 @20:02

Në ndeshjen që sonte Manchester City e luan ndaj Leicester Cityt në kuadër të Kupës së Ligës, startues për skuadrën…

VËLLAZNIMI

Përforcimi i tretë te Vëllaznimi

Foto: KF Vëllaznimi

18 December, 2018 @19:54

Përforcimi i tretë për gjakovarët në këtë afat kalimtar dimëror! Pas Astrit Berishës dhe Agron Beqirit, klubi i…

ARBËR ZENELI @ FIFA

Ngritja e përbashkët

Fotografitë: TOPSPORTI/ A. Paçarizi

18 December, 2018 @18:25

“Gjithçka nisi nga fundi,” nis FIFA.com artikullin për Kosovën, ku flet njëri ndër më të mirët e reprezentacionit tonë, Arbër…

BBC NJOFTON

Një ish lojtar si trajner i përkohshëm

18 December, 2018 @15:38

BBC Sport ka bërë të ditur se shpejt, Manchester United pritet të sjellë një ish lojtar të ekipit si trajner…

MEDIA TALK

Zola del në përkrahje të Mourinhos

18 December, 2018 @15:15

Ndihmës trajneri i Chelseat, Gianfranco Zola, i ka dalë në përkrahje Jose Mourinhos, që sot u shkarkua nga Manchester United.…

WERDER BREMEN

Golat e shënuara sot nga Milot Rashica

Foto: DW Sports

10 February, 2019 @19:03

Në takimin e zhvilluar sot ndaj Augsburgut, Werder Bremeni shënoi fitore me rezultat 4-0, ndërsa dy nga katër golat e…

BUNDESLIGA

Rashica i pafat, shënon dy herë e lëndohet

10 February, 2019 @16:10

Një ndeshje që po shkonte në mënyrë të përsosur për Milot Rashicën, u mbyll më herët se që pritej. Anësori…

DFB POKAL

Me penallti, Werderi i Rashicës eliminon Dortmundin

Foto: WerderBremen Official

5 February, 2019 @23:34

Një ndeshje tepër interesante dhe me plot gola për të shkuar në çerekfinale të Kupës së Gjermanisë, Werder Bremeni i…

DUELI I KUPËS

Rashica i jep epërsinë Werderit ndaj Dortmundit

5 February, 2019 @21:12

Mesfushori i Kosovës, Milot Rashica, ka shënuar gol në përballjen e Kupës ku aktualisht Werder është mysafir i Dortmundit në…

LEVERKUSEN - BAYERN

Humbje në Bay Arena, rritet diferenca e Dortmundit

2 February, 2019 @17:20

Humbjen e katërt sezonale e ka pësuar skuadra e Bayernit në ndeshjen e zhvilluar sot në “Bay Arena” ndaj vendasve…

Të gjitha lajmet nga Bundesliga