Të gjitha lajmet

WILLEM II - AFC

Avdijaj hap rrugë për çerekfinale

Avdijaj hap rrugë për çerekfinale

18 December, 2018 @21:59

willem II 3 : 0 afc
D. Avdijaj 18', Fran Sol (P) 37', A. Özbiliz 39'

Sulmuesi i krahut të Kosovës, Donis Avdijaj, ka shënuar golin e parë dhe ka hapur serinë e golave të ekipit të tij në fitore 3-0 ndaj Amsterdamsches sonte.

Me këtë fitore, Willem II i Avdijajt është kualifikuar në çerekfinale të Kupës së Holandës, ndërsa futbollisti në fjalë përveç që ka shënuar golin e parë të ekipit ka qenë në fushë për 90 minuta lojë.

Shorti për çerekfinale të Kupës së Holandës, hidhet gjatë fundjavës që vjen.

FIFA CLUB WORLD CUP

River Plate s’arrin finalen e Botërorit të klubeve

18 December, 2018 @21:48

Skuadra që javë më parë fitoi Copa Libertadores, River Plate, nuk ka arritur të kalojë pengesën e parë në Botërorin…

NË PODUJEVË

Shotani ndahet me Llapin

18 December, 2018 @21:16

Trajneri Bekim Shotani është ndarë edhe me Llapin. Pas ndarjes nga Ballkani në tetor, trajneri vushtrrias ka lënë edhe Llapin…

KUPA E LIGËS

Muriqi starton për Manchester Cityn

18 December, 2018 @20:02

Në ndeshjen që sonte Manchester City e luan ndaj Leicester Cityt në kuadër të Kupës së Ligës, startues për skuadrën…

VËLLAZNIMI

Përforcimi i tretë te Vëllaznimi

Foto: KF Vëllaznimi

18 December, 2018 @19:54

Përforcimi i tretë për gjakovarët në këtë afat kalimtar dimëror! Pas Astrit Berishës dhe Agron Beqirit, klubi i…

ARBËR ZENELI @ FIFA

Ngritja e përbashkët

Fotografitë: TOPSPORTI/ A. Paçarizi

18 December, 2018 @18:25

“Gjithçka nisi nga fundi,” nis FIFA.com artikullin për Kosovën, ku flet njëri ndër më të mirët e reprezentacionit tonë, Arbër…

BBC NJOFTON

Një ish lojtar si trajner i përkohshëm

18 December, 2018 @15:38

BBC Sport ka bërë të ditur se shpejt, Manchester United pritet të sjellë një ish lojtar të ekipit si trajner…

MEDIA TALK

Zola del në përkrahje të Mourinhos

18 December, 2018 @15:15

Ndihmës trajneri i Chelseat, Gianfranco Zola, i ka dalë në përkrahje Jose Mourinhos, që sot u shkarkua nga Manchester United.…

SULMUESI KOLUMBIAN

Milan ‘në lidhje’ me sulmuesin e Sevillës

18 December, 2018 @15:02

Sevilla pritet të shes rekord transferin e klubit, duke ia ‘dhënë’ sulmuesin e ekipit, Milanit. Sulmuesi 27 vjeç nga…

PORTUGEZI

Pepe shkëputet nga Besiktasi

18 December, 2018 @14:47

Qendërmbrotësi i Portugalisë, Pepe, nuk është më lojtar i Besiktasit. Mediat turke kanë bërë të ditur se për shkak të…

MEDIA TALK

Francezi në pole-position për United

18 December, 2018 @14:35

Ish lojtari i reprezentacionit të Francës, Laurent Blanc, po përfolet si trajneri që është në pole-position për të marrë drejtimin…

ALARM KUQEZI

Sadiku lëndohet!

Foto: FSHF

20 March, 2019 @14:39

Sulmuesi më i dalluar i kombëtares shqiptare, Armando Sadiku, duket të është lënduar në stërvitjen e sotme të kuqezinjëve, dy…

MEDIA

Turqia synon fitore në Shkodër

Foto: Arkiv

20 March, 2019 @12:11

Reprezentacioni i Turqisë është duke synuar të shënojë fitore në Shkodër, shkruajnë mediat turke sot. E përditshmja Milliyet ka…

OPINION

Kurbani

20 March, 2019 @11:25

Vdekja është më afër se gjithçka në këtë jetë! Dhe kur kjo godet dikë pranë jush, siç i ka ndodh…

GJYQTARËT

Kosova-Danimarka me referë turq

TOPSPORTI/ A. P.

19 March, 2019 @22:52

Përballja miqësore e 21 marsit ndërmjet Kosovës dhe Danimarkës do të referohet nga referë të Turqisë. FIFA referi Ali…

BASTORET

Koeficienti i Kosovës ndaj Danimarkës

TOPSPORTI/ A. P.

19 March, 2019 @15:57

Tashmë është publikuar edhe koeficienti i Kosovës për ndeshje miqësore ndaj Danimarkës që luhet më 21 mars në Prishtinë. …

Të gjitha lajmet nga International