Të gjitha lajmet

KROACIA-KOSOVA

Humbje minimale e Kosovës nga Kroacia

Foto: cropix

Humbje minimale e Kosovës nga Kroacia

3 September, 2017 @15:59

Kroacia
Kosova
Kroacia 1 : 0 Kosova
Domagoj VIDA 74'

Stadiumi Maksimir, Zagreb.
Humbje minimale e Kosovës nga Kroacia
Humbje minimale e Kosovës nga Kroacia
Humbje minimale e Kosovës nga Kroacia

Përfaqësuesja e Kosovës përkundër paraqitjes së mirë të treguar sot në stadiumin Maksimir të Zagrebit, nuk ka arritur të dalë nga fusha pa humbje.

uefa

Një krosim nga gjuajta e lirë e superyllit të Real Madridit, Luka Modric, ka gjetur kokën e mbrojtësit Domagoj Vida, plotësisht të lirë në zonën e 5 metërshit, derisa kapiteni Samir Ujkani shikonte trajektoren e topit, që hynte për 1-0 përfundimtare.

TABELA AKTUALE DREJT RUSIA 2018

Kroacia me këtë fitore merr lidershipin e Grupit I kualifikues, ndërsa Kosova mbetet e fundit në Grupin I me një pikë të vetme, që nga ndeshja e parë e zhvilluar.

perisic

Dueli i radhës, pasnesër më 5 shtator, Kosova pret Finlandën në Shkodër.


Dinagoj Vida Goal HD - Croatia 1-0 Kosovo 03… by riqezi

koscro

bunjakiDEKLARATA:

“E kemi ditur që do të jetë një ndeshje e vështirë. Jemi ballafaquar me një ekip të fortë dhe e kemi ditur se nuk do të kemi shumë raste. Ishte loja më e mirë e jona në aspektin kolektiv dhe mjaft e disiplinuar në aspektin e mbrojtjes. Është e dhimbshme që pësuam gol në 15 minutat e fundit, por në futboll shumë gola bien pikërisht në këtë periudhë. Mbase ka ndikuar edhe humbja nga ndeshja e parë prej 6:0 dhe e kemi ditur nuk ka vend për kalkulime. Në aspektin organizativ ishte pak e rëndë sepse sot në orën 9 e morëm lajmin se do ta luajmë vazhdimin e ndeshjes. Sot ne duhet të udhëtojmë për Tiranë dhe pas dy dite kemi ndeshjen e radhës në Shkodër. Është pak e vështirë për ne, pasi edhe udhëtimet e bëjnë të veten. Sidoqoftë ekipi jonë është i ri dhe çdo ditë po bëhet më i mirë dhe po fiton në përvojë," - ALBERT BUNJAKI
“Ishte një ndeshje e vështirë, por të rëndësishme janë tri pikët dhe për këtë duhet të jemi të kënaqur, sidomos për faktin se këtë ndeshje e kemi luajtur në dy ditë. Të luash dy ditë të njëjtën ndeshje kundër një kundërshtari shumë mirë të organizuar nuk është e lehtë. Sikur të shënonim gol më herët do të ishte më e lehtë, por mendoj se deri te fitorja erdhëm me meritë. Nesër udhëtojmë për Turqi që po ashtu do të jetë një ndeshje e vështirë. Tash jemi në pozitën e parë, por ende nuk e kemi siguruar kualifikimin. Kosova ka një ekip shumë perspektivë”, - ANTE CACIC


TALENTI

Lirim Kastrati me performancë të mirë në Kroaci

3 September, 2017 @15:20

Talenti kosovar nga Hogoshti, Lirim Kastrati, në ndeshjen kundër Dinamo Zagrebit në kategorinë U19 ka shënuar gol në barazimin e…

PJESA E PARË: KROACIA-KOSOVA

Kosova bllok Kroacisë pas 45 minutave të para

Foto: cropix

3 September, 2017 @14:55

Shumë paraqitje e kujdesshme dhe hiq disa gjysmëraste, Kosova ka arritur të bllokojë Kroacinë në rrugën e tyre drejt golit…

REZULTATI I TAKIMIT

Si u morr vendimi për vazhdimin e ndeshjes Kroacia-Kosova?

3 September, 2017 @11:34

Mediat kroate kanë transmetuar në detaje procesin e marrjes së vendimit për vazhdim të ndeshjes së mbrëmshme ndërmjet Kroacisë dhe…

VENDIMI

Ndeshja vazhdon sot

Pamje nga ndeshja e mbrëmshme që u ndërpre në minutën 21, Kroacia 0-0 Kosova/ Foto: cropix

3 September, 2017 @10:02

Caktohet termini për vazhdimin e ndeshjes Kroacia-Kosova. Sot është marrë vendimi për vazhdimin e ndeshjes Kroacia-Kosova, e ndërprerë dje…

GRUPI G: SPANJA - ITALIA

Spanja deklason Italinë, kryeson e vetme

2 September, 2017 @22:27

Në ndeshjen historike të legjendës Buffon, i cili sot e arriti paraqitjen e 170 me Italinë, duke u bërë lojtari…

KROACIA - KOSOVA

E konfirmon UEFA, ndeshja vazhdon nesër

Foto: Kosovanfooty

2 September, 2017 @21:58

Tashmë UEFA ka publikuar zyrtarisht datën e re se kur do të luhet ndeshja e ndërprerë mes Kroacisë dhe Kosovës. …

KROACIA - KOSOVA

Ndeshja ndërpritet përfundimisht

2 September, 2017 @21:24

Përmes një njoftimi zyrtar, UEFA ka bërë të ditur që ndeshja ndërmjet Kroacisë dhe Kosovës nuk do të vazhdojë sonte.…

KROACIA - KOSOVA

Ndërpritet ndeshja të paktën për 10 minuta

2 September, 2017 @21:13

Për shkak të shiut të madh që ka vështirësuar kushtet për lojë, ndeshja ndërmjet Kroacisë dhe Kosovës është ndërprerë fillmisht…

GRUPI I: FINLANDA-ISLANDA

Finlanda befason Islandën

2 September, 2017 @20:11

Derisa Kosova po shpreson të nxjerrë ndonjë pikë në Grupin I kualifikues për të dalë nga fundi i klasifikimit aty,…

SHQIPËRIA-LIHTENSHTAJNI

Roshi dhe Agolli sjellin fitoren për Panuccin

Foto: FSHF

2 September, 2017 @19:52

Kombëtarja shqiptare ka arritur të shënojë fitoren e dytë me radhë në Grupin G kualifikues, për të ngritur kuotën e…

CLUB BENEFIT PROGRAM

Sa fituan klubet nga Botërori?

Foto: fifa.com

4 December, 2018 @15:32

Pas përfundimit të Kampionatit Botëror ”Rusia 2018” FIFA sot ka bërë të ditur pagesat që do t’i derdhen klubeve…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror “Rusia 2018” ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018