Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

EURO2016

Hungarezi thyen rekordin

Foto: UEFA EURO2016

Hungarezi thyen rekordin


14 June, 2016 @17:59

Me 40 vjet e 74 ditë, portieri hungarez Gabor Kiraly është bërë lojtari më i vjetër që luan në histori të kampionateve evropiane. Rekordi deri më sot mbahej nga gjermani Lothar Matthaus, i cili u paraqit për Gjermaninë me 39 vjet e 91 ditë.

Kiraly ishte pjesë e fomacionit startues në ndeshjen e Grupit F ndaj Austrisë dhe që të thyhet ky rekord do të duhet një kohë e gjatë.


 
Të gjitha lajmet nga UEFA Euro 2016