Të gjitha lajmet

NAPOLI - EMPOLI

Hysaj 90m, Napoli me super Mertens ngritet në tabelë

Hysaj 90m, Napoli me super Mertens ngritet në tabelë

2 November, 2018 @22:18

Napoli
Empoli
Napoli 5 : 1 Empoli

Stadiumi: San Paolo, Napoli.

Skuadra e Napolit ka luajtur ndeshjen e parë të xhiros së XI të Serie A-së sonte ndaj Empolit në shtëpi dhe falë super Dries Mertensit e ka fituar lehtë atë, 3-1.

Lorenzo Insigne (9’) hapi serinë e golave për napolitanët e Carlo Ancelottit, ndërsa Mertens shtoi avantazhin (38’) për të mbyllur pjesën e parë 2-0.

Kur Francesco Caputo i Empolit shënoi për 2-1 (58’), ka qenë përsëri Mertens që ka vendosur distancën prej 2 golave epërsi në të mirë të Napolit, me golin e shënuar thuajse menjëherë (64’). E krejt në fund zëvendësuesi Arek Milik ka kryer çdo dilemë, kur pas asistimit të Mertensit, shënoi për 4-1 (90’). Por, belgu në disponim u përkujdes që të kryej ndeshjen me hat-trick kur shënoi në shtesa për 5-1 (90’+2).

TABELA AKTUALE

Ky rezultat ka qenë edhe përfundimtar i ndeshjes, ndërsa Napoli ka kërcyer mbi Interin aktualisht në klasifikim, për të kapur vendin e dytë.

Mbrojtësi i Shqipërisë, Elseid Hysaj, ka qenë i pazëvendësueshëm në krah të mbrojtjes duke qëndruar 90 minuta në fushë.JUNIKU - PRIZRENI

Prizreni në maje të tabelës

TOPSPORTI/ Arkiv

2 November, 2018 @22:05

Po vazhdon seria e fitoreve të Prizrenit në futsall. Skuadra më e re e Superligës në futsall, Prizreni, pas humbjes…

GALATASARAY - FENERBAHCE

Feneri ringjallet, s’lejon humbjen

2 November, 2018 @20:56

Pa fitues është mbyllur derbi i Stambollit mes Galatasarayt dhe Fenerbahçes. Një ndeshje që po dominohej nga Galatasaray, i cili…

GALATASARAY - FENRBAHCE

Galatasaray vs. Fenerbahce, 11-shet startuese

2 November, 2018 @18:16

Rreth 1 orë para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të Galatasarayt dhe Fenerbahçes, të cilat sonte përballen mes vete në…

KOLUMNE

E nisim nga Stambolli

Design: Olsen Kraja

2 November, 2018 @17:49

Cilat janë 5 ndeshjet për t’u parë këtë fundjavë? Le ta shohim më poshtë: 1. Galatasaray – Fenerbahce (e premte,…

PAS KUALIFIKIMIT

Data e shortit për Elite Round

1 November, 2018 @22:37

Pas kualifikimit historik të Kosovës U17 në Elite Round për kualifikime drejt evropianit Irlanda 2019, tashmë pritet të shihet shorti…

FEDERATA ONLINE

FFK me web të ri

1 November, 2018 @19:58

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) duket se i ka hyrë seriozisht përgatitjes online. Sot, faqja zyrtare e Federatës…

TREPÇA '89

Gugash Magani largohet nga detyra

1 November, 2018 @16:58

Ish-kampioni i Superligës, Trepça ‘89, ka ndarë rrugët me trajnerin Gugash Maganin. Skuadra mitrovicase, pas një publikimi në faqen zyrtare…

KOSOVA U17

Kosova U17 lidere, siguron Elite Round

1 November, 2018 @15:49

Përfaqësuesja e Kosovës U17 me fitore ndaj Qipros U17 sot në Qipro, ka siguruar kualifikimin për në Elite Round kualifikues…

KOSOVA U17

Këtu shikoni ndeshjen vendimtare: KosovaU17-QiproU17

1 November, 2018 @14:51

Përballja e fundit e grupit, që mund ta shpie Kosovën në fazën tjetër drejt evropianit U17 nis pas pak. …

SUPERCOPPA 2019

Cristiano Ronaldo vendos, Superkupa te bianconerët

16 January, 2019 @20:26

Superkupën e Italisë e fitoi Juventusi, duke e mposhtur Milanin me rezultat minimal 1-0. Golin e vetëm e shënoi…

FORMACIONET STARTUESE

Juventus-Milan, 11-shet startuese

16 January, 2019 @18:04

Para pak çastesh janë publikuar 11-shet startuese të duelit final për Superkupën e Italisë që po zhvillohet në Jeddah. …

BALDE KEITA

Mungon deri në fund të muajit

16 January, 2019 @16:02

Lëndimi muskulor i futbollistit të Interit, Balde Keita, do të pengojë atë të paraqitet në tre përballjet e radhës për…

MEDIA TALK

Ramsey kalon testet e para për Juven

Foto: ucl/fb

14 January, 2019 @16:49

Mesfushori uellsian i Arsenalit, Aaron Ramsey, ka kaluar pjesën e parë të testeve mjekësore para kalimit te Juventus, raporton Tuttosport,…

COPPA ITALIA 1/8: SAMPDORIA-MILAN

Super Cutrone në vazhdime, për çerekfinale

12 January, 2019 @20:56

Lucas Paqueta debutoi për Milanin në kuadër të së tetës së finales së Kupës së Italisë, por rossonerëve iu desh…

Të gjitha lajmet nga Serie A