Të gjitha lajmet

ARGJENTINA

Icardi në listën e Sampaolit

Icardi në listën e Sampaolit

14 May, 2018 @21:51

Argjentina ende ka dilema. Së paku përzgjedhësi Jorge Sampaoli nuk ka mundur t'i bijë në fije 23-shes që do t'i merr në Botëror. Krejt kjo, pasi që Federata e Futbollit të Argjentinës (AFA), ka bërë publike listën prej 35 futbollistëve, listë kjo që pritet të shkrutohet për 12 lojtarë derisa të arrijë afati i fundit për Botërorin 2018. PORTIERË: Romero, Caballero, Guzman dhe Armani; MBROJTËS: Mercado, Salvio, Mascherano, Otamendi, Pezzella, Fazio, Rojo, Mori, Tagliafico, Acuna dhe Ansaldi; MESFUSHORË: Lanzini, Centurion, Meza, Biglia, Pizarro, E. Perez, Banega, Lo Celso, Paredes, Battaglia, Di Maria, Pavon dhe P. Perez; SULMUES: Dybala, Perotti, Messi, Aguero, Higuain, Martinez dhe Icardi. Argentina @ Russia 2018

AZZURRI

U zyrtarizua Mancini

14 May, 2018 @21:35

Ish trajneri i Manchester Cityt dhe së fundi Zenit St Petersburgut, Roberto Mancini, është emëruar edhe zyrtarisht trajner i ri…

BRAZILI

I lënduar merr ftesën

14 May, 2018 @20:48

Skuadra e Brazilit ka publikuar ftesat për 23-shen që do të merr pjesë në Botërorin "Rusia 2018". Përkundër se…

PREMIER LEAGUE

Befason Premier League, hap afatin kalimtar të enjten

14 May, 2018 @18:33

Një lajm befasues vjen nga Anglia! Afati kalimtar i verës në Premier League do të hapet 4 ditë pas përfundimit…

PSG

Parisi zyrtarizon trajnerin e ri

14 May, 2018 @18:13

Është zyrtarizuar trajneri i ri i PSG-së. Bëhet fjalë për gjermanin Thomas Tuchel, ish-trajnerin e Mainzit dhe Dortmundit, i cili…

FFK

FFK sqarohet për ndeshjen Prishtina - Drita

Foto: Kosovan Footy

14 May, 2018 @18:07

Pas kërkesës së Prishtinës që ndeshja e fundit kampionale mes Prishtinës dhe Dritës të luhet në stadiumin e Prishtinës, FFK…

ROMA - JUVENTUS

7 herë me radhë, Juventusi vazhdon dominimin

Foto: Juventus FC

13 May, 2018 @22:51

Një barazim pa gola në Romë i ka mjaftuar Juventusit që ta fitojë matematikisht titullin kampion në Serie A. Ky…

LEVANTE - BARCELONA

Enis Bardhi me 2 gola, prishet seria e Barcelonës

Foto: BBC

13 May, 2018 @22:45

Edhe pse u mendua se Barcelona do ta përfundonte sezonin 2017/2018 pa asnjë humbje, sidomos pas barazimit në 'El Clasico'…

VIDEO GOLI I DYTË

Bardhi ‘mat’ Ter Stegenit

13 May, 2018 @22:03

Levante po avancon aktualisht 5-2 ndaj Barcelonës, ndërsa Enis Bardhi ka shënuar edhe një gol mjeshtëror ndaj katalonasve.